Witaj! Logowanie Rejestracja

nurkowanie
Czy matematyka na ekonomii jest trudna?
#1
Hej
Sporo słyszałam o matematyce na ekonomii - czy faktycznie jest ona taka trudna i ciężka do zaliczenia? Czy tą matematykę mamy na pierwszym roku ekonomii?
 
Reply
#2
Matematyka na ekonomii wcale nie jest taka trudna. Całość opiera się do ogarnięcia statystyki, która to stwarza właśnie najwięcej problemów.
Zapraszam do uczestniczenia w życiu forum, pozdrawiam serdecznie Wasz Kuba Uśmiech
 
Reply
#3
Nie zgodze się z przedmówcą. Elementy statystyki są na przedmiocie statystyka. Matematyka jest na przedmiocie matematyka przez dwa semestry, między innymi: macierze, całki, pochodne, ogólnie drugi semestr matematyki jest cięższy. Przy odrobinie nauki da się to przejść i zależy czy trafi się na osobę która dobrze i jasno prowadzi ćwiczenia.
Z przedmiotów wykorzystujących matematykę są także: wcześniej wspomniana statystyka, ekonometria i prognozowanie i symulacje.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Opinie o ekonomii. Czy warto kończyć studia ekonomiczne?
Jakie są wasze opinie o studiach ekonomicznych? Czy warto kończyć ekonomię? Czy może rynek jest już nasycony ekonomistami? Podzielcie się swoim zdaniem na temat studiów ekonomicznych. Czy w obecnych czasach warto jeszcze studiować ekonomię? A może jednak warto by skupić się na innych kierunkach studiów niż na ekonomii, jeżeli tak ciężko jest z pracą po tym kierunku studiów?
dudek 16 41,015 26-08-2017, 10:03
Ostatni post: gimberBrowsing: 1 gości