Witaj! Logowanie Rejestracja

Czy warto studiować inżynierię materiałową?
#1
Witam
Czy wg Was warto studiować inżynierię materiałową? Czy po inżynierii materiałowej znajdę pracę? czy warto tracić czas na studiowanie czy może wybrać lepiej inny kierunek? Jak uważacie?
 
Reply
#2
W Tarnowie będzie bardzo ciężko znaleźć pracę w wyuczonym zawodzie. Możesz co najwyżej próbować szukać pracy w innym mieście.
Zapraszam do uczestniczenia w życiu forum, pozdrawiam serdecznie Wasz Kuba Uśmiech
 
Reply
#3
Dzięki za odpowiedź.
 
Reply
#4
Wydawać by się mogło, że inżynieria materiałowa to kierunek przyszłościowy, gdyż ma w swojej nazwie słowo "inżynier". Owszem, zapewne tak jest, ale jest to kierunek ściśle związany z przemysłem i wielkimi halami, fabrykami. Zatem warto studiować inżynierię materiałową jeśli Cię interesuje ta branża i dodatkowo będziesz miał okazję do znalezienia odpowiedniego miejsca, gdzie znajdziesz pracę. W Tarnowie tak jak wcześniej wspomniano, na pewno będzie o wiele ciężej dostać takową pracę (w branży materiałowej) niż w innych większych miastach, gdzie jest dużo fabryk - np. Śląsk, Nowy Sącz, Kraków.

Jako absolwent inżynierii materiałowej możesz pracować w firmach produkujących materiały, działach technicznych, zakładach przemysłowych i wszędzie tam, gdzie jest potrzebny specjalista z zakresu materiałów - czyli np. hutach. Jeśli już zdecydujesz się studiować inżynierię materiałową, dobrze będzie poszukać uczelni, która oferuje interesujące, nowoczesne i przyszłościowe specjalizacje, takie jak np. plazmy, włókna węglowe czy biomateriały. Dzięki temu otrzymuje się bardzo przyszłościowy zawód i o pracę nie będzie trudno.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Inżynieria materiałowa czy trudno jest ją skończyć? Czy to trudny kierunek?
Powiedzcie mi jeszcze czy inżynieria materiałowa jest trudnym do skończenia kierunkiem? Czy łatwo jest ją ukończyć czy może są z tym problemy?
kordas 1 4,762 23-07-2013, 16:58
Ostatni post: adminBrowsing: 1 gości