Ile godzin dziennie / tygodniowo trwa staż?
Normalny dzień pracy trwa 8 godzin, a tydzień pracy 40 godzin. Jak to jest w przypadku stażu? Ile trwa dzień pracy stażysty oraz analogicznie jak to ma się do tygodnia pracy na stażu?
Czy stażysta robi normalną dniówkę? Czy jest to jakieś pół etatu czy jak? Mógłby to ktoś wyjaśnić?
Potrzebujesz fachowca z piłą spalinową do przycięcia kilku gałęzi lub wycięcia całych drzew? Zerknij tutaj

Długość stażu zależy od kierunku studiów i od pracy, którą będzie się wykonywać po ukończeniu studiów, nauczyciel może mieć około 10 godzin stażu tygodniowo, pracownik biurowy koło 20 godzin tygodniowo.

Długość tygodnia pracy stażysty nie może przekraczać 40 godzin tygodniowo. Czyli stażysta na stażu pracuje najczęściej w normalnym wymiarze godzin, tak jak zwykły pracownik - tak jest w przypadku "profesjonalnego" stażu. Jeśli pójdziesz na staż byleby tylko go odbębnić, gdy uczelnia Cię gdzieś wyśle, wtedy rzadko w ogóle się "pracuje" pełną stawkę.

Czyli wychodzi na to że staż to tak naprawdę zwykła normalna dniówka? Niczym nie różniąca się od normalnej pracy, tyle że stażysta to osoba od czarnej roboty?

Dokładnie tak...

Dobrze, że niektóre staże są jednak mimo wszystko płatne to przynajmniej ma się z tego coś jeszcze oprócz "doświadczenia" ale praktykantom to współczuję Duży uśmiech

Każdy staż trwa zazwyczaj 8 godzin dziennie, czyli tyle co standardowy dzień pracy. Czasami jeśli jest to np. praktyka z uczelni, wtedy trwa praktyka czasami 4-6 godzin dziennie.

Im staż trwa dłużej tym lepiej dla stażysty, gdyż więcej może się nauczyć. Osobiście preferuję, aby staż trwał w tych godzinach, w których pracują pozostali pracownicy, którzy stażystę będą mogli czegoś nauczyć.

Comarch - staż - testy kwalifikacyjne / rekrutacyjne
Witam Czy ktoś z Was odbywał staż w Comarch i pisał może testy rekrutacyjne na programistę? Mógłby ktoś wrzucić jakieś przykładowe testy kwalifikacyjne jak wyglądają i jakie są przykładowe pytania?
maciekmm 5 25,873 09-01-2016, 13:26
Ostatni post: Cubaza