Kiedy zaczyna się rekrutacja na studia 2016?
Czy wiadomo już, kiedy dokładnie zaczyna się rekrutacja na studia w 2016 roku? Chodzi mi o dokładny dzień, kiedy będzie można składać podania na uczelniach. Czy wiadomo już, gdzie jest jakiś punkt w którym te podania się zanosi? Jak takie podania w ogóle wyglądają? Jest gdzieś w internecie wzór z lat ubiegłych? Będę wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości.

Rekrutacja na studia 2016 zaczyna się na początku maja 2016 roku (tak było dotąd w latach ubiegłych). W tym czasie zostanie uruchomiony system elektroniczny za pośrednictwem którego dokonuje się rejestracji na wybrany przez siebie kierunek (lub kierunki) studiów. Rejestracja jest zupełnie elektroniczna, nie musisz zatem zanosić żadnych podań i próśb. Dopiero, gdy w systemie elektronicznym po zakończeniu przyjmowania podać zobaczysz, że zostałeś zakwalifikowany do przyjęcia, zanosisz oryginały matury oraz świadectwa ukończenia szkoły średniej.

W tym wątku możesz zobaczyć, jak w ubiegłym roku wyglądał harmonogram rekrutacji na studia na PWSZ w Tarnowie.

Dziękuję za odpowiedź. Proszę mi jeszcze powiedzieć, bo w tym wątku jest mowa o zapłacie. Ile ta opłata wynosi w tym roku (2016)? Czy ona się nie zmienia względem kolejnych lat i można oczekiwać, że zostanie taka sama jaka była w latach poprzednich? Czy tą opłatę trzeba też zapłacić razem ze złożeniem podania na studia w 2016 roku?

Czyli jeszcze raz gwoli podsumowania: podania na studia w 2016 roku składa się tylko przez Internet od początku maja do połowy lipca? Czy w tym roku akademickim termin ten ulegnie wydłużeniu, czy co roku są te same ramy czasowe?

Terminy każdego roku są podobne. Jeżeli jest już jakaś różnica to +/- 3 dni. Opłatę rekrutacyjną musisz zapłacić do ostatniego dnia rekrutacji, czyli zazwyczaj do połowy lipca.

Czy te terminy rekrutacji o których jest napisane w linku powyżej są takie same na każdej uczelni? Tzn. jeżeli chciałbym składać podanie na studia na PWSZ w Tarnowie oraz np. na AGH to czy przykładowo jeśli ostateczny termin złożenia podania na studia na PWSZ w Tarnowie to 15 lipca 2016 roku to czy taki sam ostateczny dzień rekrutacji jest również na AGH? Czy na każdej uczelni wysokość opłaty rekrutacyjnej jest taka sama? Tzn. czy jej wysokość jest ustalana przez jakąś ustawę czy każda uczelnia może sobie ustalić dowolną jej wysokość?

Każda uczelnia ustala sobie swoje własne terminy rekrutacji, tak samo jak i wysokość opłaty rekrutacyjnej. To, że na PWSZ w Tarnowie rekrutacja trwa w dniach takich i takich nie oznacza, że np. na AGH-u nie będzie krótsza.

Czy na studia liczy się świadectwo?
Mam pytanie, czy są jeszcze jakieś studia i uczelnie gdzie liczy się świadectwo? Czy świadectwo ukończenia szkoły średniej jest już wręcz całkowicie nieważne na studia i zostało wyparte przez wyniki z matur? Co się liczy bardziej i dla uczelni jest istotniejsze? Czy lepiej przykładać się do matury czy może do ocen na świadectwie? Za wszystkie wypowiedzi z góry dziękuję.
fleczu1996 6 49,568 28-02-2016, 14:31
Ostatni post: Cubaza