Witaj! Logowanie Rejestracja

Kierunki studiów po liceum plastycznym?
#1
Czy grafika i wzornictwo to typowe kierunki studiów po liceum plastycznym czy mogą iść na nie również osoby które nie uczęszczały do liceum plastycznego?
 
Reply
#2
Ostatnio spotkałem się z kierunkiem: "edukacja artystyczna w zakresie sztuki plastycznej" który idealnie pasuje dla absolwenta po liceum plastycznym. Oprócz tego to można też studiować grafikę, wzornictwo (jak zaznaczyłeś w swojej wypowiedzi) a także chociażby historię sztuki. Tego typu kierunków jest masa, jednak nie zawsze gwarantują one pracę po ich skończeniu.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
#3
Od siebie mogę dodać, że dużą popularnością po liceum plastycznym cieszą się kierunki związane z Architekturą i projektowaniem. Dobrym kierunkiem jest architektura, architektura wnętrz, artystyczna grafika komputerowa, filmoznawstwo, malarstwo, wiedza o teatrze, instrumentalistyka i inne kierunki artystyczne.

spamer24 napisał(a):Tego typu kierunków jest masa, jednak nie zawsze gwarantują one pracę po ich skończeniu.
Ja bym powiedział, że po tego typu kierunkach w ogóle nie ma pracy... a jeżeli jest, to jest o nią bardzo ciężko.
 
Reply
#4
Nawiązując do pierwszej wypowiedzi: Czy będąc po jakiejkolwiek szkole, nie plastycznej można starać się o studia na tych kierunkach?
 
Reply
#5
Jasne ze można. Jeśli masz talent i robisz cos w tym kierunku żeby się dostać (kursy, praca w domu) to masz szanse. Kluczowy jest talent.
Moja dziewczyna po liceum biol-chem właśnie przygotowywuje sie do egzaminu wstępnego na wzornictwo
 
Reply
#6
(04-06-2014, 21:21 )RJKA napisał(a): Nawiązując do pierwszej wypowiedzi: Czy będąc po jakiejkolwiek szkole, nie plastycznej można starać się o studia na tych kierunkach?

Tak, na przyjęcie na studia artystyczne decyduje głównie egzamin wstępny i portfolio swoich prac Uśmiech
 
Reply
  
Browsing: 1 gości