Witaj! Logowanie Rejestracja

Rezygnacja ze stażu a stypendium
#1
Czy mogę zrezygnować ze stażu nie tracąc przy tym stypendium, wynagrodzenia za staż? Jak to wygląda w praktyce, czy jeśli zrezygnuję ze stażu po dwóch miesiącach to muszę jakoś zwracać otrzymane z tego tytułu wynagrodzenie?
 
Reply
#2
Tak, przysługuje Ci wynagrodzenie za wszystkie przepracowane dni. Oczywiście musisz już to załatwiać ze swoim Urzędem Pracy, który na takie staże wysyła. Zapewne będziesz musiał dostarczyć opinię o stażu, listę obecności a także sprawozdanie z przebiegu stażu, na podstawie których będzie mogła wyliczyć przepracowane przez Ciebie dni i proporcjonalnie wypłacić Ci za nie wynagrodzenie.

Jeśli zrezygnujesz ze stażu, i Twoja rezygnacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, nie musisz zwracać żadnych pieniędzy - ustawowo Ci się należą za pełne przepracowane np. 2 miesiące.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy osoba na stażu może wziąć kredyt?
Czy osoba będąca na stażu może wziąć kredyt w banku? Który bank ma taką ofertę, przygotowaną tylko dla stażystów? Oczywiście zakładam tutaj, że na tym stażu zarabia się jakieś pieniądze, czyli stażysta otrzymuje wynagrodzenie. Ktoś mógłby mi doradzić, czy jest to w ogóle możliwe?
fleksi 2 5,081 12-11-2015, 14:38
Ostatni post: margie.19Browsing: 1 gości