Witaj! Logowanie Rejestracja

Urlop na obronę pracy inżynierskiej?
#1
Witam
Chciałbym się dowiedzieć, czy przysługuje mi urlop na dzień w którym mam obronę pracy inżynierskiej, dyplomowej czy każdej innej?
Jest jakiś przepis w prawie regulujący tą kwestię?
 
Reply
#2
Nie ma czegoś takiego. Jedynie o co możesz poprosić to urlop na żądanie.
 
Reply
#3
Najczęściej jeśli jesteś studentem i pracodawca o tym dobrze wie i gdy poprosisz o dzień wolnego na obronę właśnie pracy inżynierskiej - powinieneś dostać go bez problemu.
Zapraszam do uczestniczenia w życiu forum, pozdrawiam serdecznie Wasz Kuba Uśmiech
 
Reply
#4
Nie każdy o tym wie, ale student, który ma obronę pracy dyplomowej (inżynierskiej, magisterskiej) może liczyć na tzw. urlop szkoleniowy, który pozwoli mu się dobrze przygotować do obrony pracy. Może on być wykorzystywany jedynie w okresie przygotowania się do egzaminu i nie można go wykorzystać później, np. po obronie pracy magisterskiej.

W kodeksie pracy mamy informację o tym, że pracownikowi przysługuje urlop szkoleniowy w wysokości 21 dni. Jest on w pełni płatny. Warto przy tym zaznaczyć, że taki urlop szkoleniowy przysługuje tylko pracownikowi, którego to sam pracodawca skierował na studia lub zgodził się na podwyższanie kwalifikacji pracownika (taka zgoda powinna jednak zapaść jeszcze przed rozpoczęciem nauki przez pracownika).
Czyli jak zatem widzimy, możliwy jest urlop zarówno na obronę pracy inżynierskiej jak i kilka dni przed, na douczenie się.
 
Reply
#5
Ja próbowałem to załatwić sobie i się nie udało, ale to było jakiś czas temu. Obstawiam, że teraz wszystko da się załatwić bez komplikacji.

https://okiemturysty.pl/porady/domki-na-...alediwach/
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wypadek w pracy i odszkodowanie
Na jakie odszkodowanie mogę liczyć gdy dojdzie do wypadku w pracy. Czy wypadek przed pracą i po pracy można również zaliczyć jako wypadek w pracy? Jeżeli tak, to w jakich sytuacjach sie to dzieje? Będę wdzięczny za wyjaśnienie.
gimber 1 1,622 16-05-2019, 14:07
Ostatni post: janko22Browsing: 1 gości