Praca po PWSZ w Tarnowie
Czy w Tarnowie znajdę pracę kończąc PWSZ w Tarnowie? Czy absolwenci tej uczelni pracują w Tarnowie? Bo nie chce mi się jeździć do pracy do takiego Rzeszowa kończąc studia w Tarnowie.

Równie dobrze mogę od razu iść do Rzeszowa na studia.

Prosze o odpowiedź.

Ale to chyba nie wina uczelni a po prostu kiepskiej sytuacji na rynku pracy.

(01-03-2012, 21:03 )okazik napisał(a): Mam znajomego, który skończył informatyke na PWSZ i pracuje na stacji benzynowej. Tak da się znaleźć pracę po PWSZ.

Ale to chyba nie wina uczelni a po prostu kiepskiej sytuacji na rynku pracy.

Chodziło mi o pracę w zawodzie wyuczonym.
Po prostu czasami zaczyna mnie denerwować fakt, że kończąc studia tutaj w Tarnowie mój dalszy znajomy jeździ do Dąbrowy Tarnowskiej. Wstaje codziennie o 5 rano i jedzie żeby dojechać na tą 7.

Nikt ci nie da gwarancji, że po skończeniu studiów znajdziesz pracę w zawodzie, jest część którym się uda, a reszcie niestety nie. Wciąż dużą rolę odgrywają znajomości, mając taki sam dyplom jak kilku innych kandydatów zawsze się znajdzie jeden którego wujek zna szefa itd....

(02-03-2012, 14:53 )admin napisał(a): Nawet osoby z doświadczeniem mają problemy, aby znaleźć pracę w Tarnowie a co dopiero osoby bez doświadczenia zaraz po studiach.

No i tu się zgodze. U mnie cała rodzina w jednej firmie pracuje a szefem jest dalszy sąsiad. Sa też inni pracownicy ofc ale każdy sie zawsze pyta czy ktoś nie ma kogoś na stanowisko itd.
Oferuję solidny, rzetelny i sprawdzony, który poradzi sobie z każdym problemem. Poszukujesz elektryka do drobnych napraw? Dobrze trafiłeś.

na szczęście zdarza się też że przedstawiony wyżej scenariusz nie ma miejscaUśmiech

(02-03-2012, 19:01 )okazik napisał(a): student naiwnie wierzy, że jego nauka nie pójdzie na marne, ale niestety życie bywa brutalne, prace dostanie jego kolega z podstawówki który ledwo zawodówkę skończył ale ma dobre plecy, życie..

Prawda. 4 lata zapierdzielałem na inżynierce i okazało się, że koleś który ściągał ile wlezie. Co semestr poprawka za poprawką, nie wie co to prawo Ohma, pracuje sobie w TP w Warszawie i zbiera niezłą kasę Oczko
Jednak się tym nie przejmujęDuży uśmiech Sam mam pracę, niezłą na miejscu i nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba Język

Sytuacja jest jednoznaczna:
Kod:

W Tarnowie nie ma pracy... dla absolwentów PWSZ (i nie tylko) w głównej mierze.

Bo nie ma co ukrywać, ale Tarnów to wiocha. Taka jest świetna prawda. Zero jakichkolwiek możliwości rozwoju, zero nowych miejsc pracy, zero niczego. stoi w miejscu i gdyby nie np. remonty dróg to by się cofał.

Po pierwsze, zdanie rozpoczynamy z dużej litery.
Po drugiej, nazwy miejscowości też powinny być z dużej litery
Po trzecie, nikt Cię tutaj nie trzyma. Ja dziwnym trafem byłem tylko miesiąc bez pracy od 18 roku życia. A pracowałem już w kilku firmach.
Mieszkam tutaj od urodzenia i widzę, że w Tarnowie naprawdę dużo się dzieje. Nie jest tak jak kiedyś, a to, że Tarnów umiera wieczorami jest spowodowane tym, że tutaj mało osób mieszka bądź co bądź i nie ma tylu studentów żeby prowadzić nocne życie.

Niestety, obecnie pracodawcy patrzą na dyplomy, jaką uczelnię się ukończyło, więc chcąc nie chcąc kończąc PWSZ szans na pracę dużych nie masz. Pracodawca wybierze absolwenta bardziej znanej uczelni. Niestety, ale na renomę PWSZ, musi sobie zasłużyć. A może to wina nazwy? Może "akademia tarnowska" będzie bardziej chwytliwa?

Zobaczymy.

Jak pracę już dostaniesz, i to w swoim zawodzie, bez "pleców" i w naszym mieście, możesz się porównać do osoby, która wygrała szóstkę w lotto.

W Tarnowie jest mało firm, a jak coś powstaje, to obsadzane po znajomościach, czy po kilkanaście osób chętnych na jedno miejsce.

A ja mam pytanie, czy absolwenci PWSZ w Tarnowie chętnie są przyjmowani np. do Zakładów Mechanicznych w Tarnowie albo do Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach? Kiedyś czytałem, że Zakłady Mechaniczne podpisały umowę z PWSZ w Tarnowie, czy znacie absolwenta PWSZ w Tarnowie, który pracuje w Zakładach Mechanicznych w Tarnowie? Łatwo jest, było mu się dostać?

Kiedy kończy się przerwa świąteczna na PWSZ w Tarnowie?
Mam pytanie :) Kiedy kończy się przerwa świąteczna ? :) Kiedy wracamy na uczelnię ?
kbbb 5 4,016 29-12-2014, 18:20
Ostatni post: Cubaza