Czy promotor pracy dyplomowej coś na tym zarabia?
Hej

Interesuje mnie ten fakt czy promotor zarabia na pracy dyplomowej. Czy jakichś doktorek ma jakieś inne korzyści finansowe płynące z tego, że jest on promotorem jakiejś pracy dyplomowej?
Czemu tak mało jest promotorów i na jakiej zasadzie są oni wybierani?
Mowa tutaj o kierunku: Informatyka na naszej uczelni.
Pozdrawiam, Rafał raffy.

Promotorów nie jest mało u nas na uczelni. Promotorem może być każdy z tytułem doktora(minimum) bądź osoba, która robi własnie doktora i jest na ukończeniu. Nie trzeba się sugerować osobami, które są na liście z wymienionymi tematami. Można zapytać każdego doktora, czy chce być promotorem i tyle.

Nie wydaje mi się, żeby miał jakieś profity przypisane z racji tego, że jest promotorem. Wiadomo potem lepiej w jego historii wygląda, że miał kupę ludzi jako promotor, ale nie ma tego w statusie uczelni, że dostanie kasę za to, że będzie promotorem.
Zresztą ostatnimi czasy ludzie rezygnują z bycia promotorem bo im się po prostu nie chce.

raffy napisał(a):Czemu tak mało jest promotorów i na jakiej zasadzie są oni wybierani?
Mowa o informatyce, więc jak wiadomo tylu jest promotorów ile, że tak powiem: gałęzi informatyki.

Jeden gość, który zajmuje się programowaniem ma tematy od programowania, drugi od baz danych, trzeci od systemów i sieci, czwarty od CAD-a itd.

Jakby coś zarabiali to by było setki promotorów - wniosek logiczny. Chociaż może coś tam dostają jakieś bonusy, nikt nie wie tego Uśmiech
Potrzebujesz fachowca z piłą spalinową do przycięcia kilku gałęzi lub wycięcia całych drzew? Zerknij tutaj

Ja słyszałem że ma. Około 1000 zł od jednego studenta. U mnie na kierunku ma ponoć 800 zł. ale to z nieoficjalnych źródeł. Wychodzi zatem na to, że promotor zarabia na studentach całkiem ładne pieniądze.

(10-04-2012, 22:32 )qubo napisał(a): Ja słyszałem że ma. Około 1000 zł od jednego studenta. U mnie na kierunku ma ponoć 800 zł. ale to z nieoficjalnych źródeł.

Nieoficjalnych, czyli pewnie sami studenci?

studentPWSZ napisał(a):Nie jestem pewien ale czy promotor nie ma jakichś praw do naszej pracy? Tzn czy nie może jej gdzieś wykorzystać?
Może. Dlatego właśnie promotorzy dają studentom tzw. "czarną robotę" której sami nie chcą się podjąć, czyli np. zbudować coś, zaprojektować nowe coś czy zbudować np. nowy typ zawieszenia. Co ciekawe, nawet jeśli byś zrobił coś przełomowego, to sam w sobie nie możesz tego opatentować, gdyż wszelkie prawa do tego przedmiotu będzie miała uczelnia i Twój promotor.

Najczęściej zadawane pytania na obronie pracy dyplomowej
Każdy ze studentów kiedyś będzie bronił swoją pracę dyplomową. Niezależnie od tego, czy będzie to praca licencjacka, inżynierska czy magisterska, na obronie pracy dyplomowej zazwyczaj pojawiają się schematyczne pytania, których można się spodziewać. Zachęcam zatem wszystkich do wypisywania w tym wątku pytań z Waszych obron pracy dyplomowej, tak, aby powstał zbiór najczęściej zadawanych pytań na obronie :) Zacznę zatem od siebie:[list=1] [*]Które fragmenty pracy są wykonane przez Pana a które zostały przez Pana zaczerpnięte z zewnątrz? [*]Jaka była największa trudność w realizacji pracy dyplomowej i jak ją Pan rozwiązał? [*]Dlaczego akurat ta technologia? Czy rozważał Pan użycie innego frameworku? [*]Jak pracę można wykorzystać w przyszłości? Czy można ją udostępnić szerszemu gronu odbiorców? [/list]
Dobromir 3 30,261 12-06-2021, 19:32
Ostatni post: Dobromir