Witaj! Logowanie Rejestracja

Czy w szkole policealnej dostaje się legitymację?
#1
Czy będąc słuchaczem w szkole policealnej dostaje się legitymację, która uprawnia do zniżek np. na przejazdy komunikacją miejską, podobnie jak to mają studenci? Orientuje się ktoś, jak jest w tych popularnych szkołach typu ŻAK lub COSINUS?
 
Reply
#2
Nie jestem pewien, ale chyba tam nie masz prawa do zniżek na PKP, bilety itd. Przynajmniej taka osoba (słuchacz szkoły policealnej) nie jest traktowana jako student. Dodatkowo w zależności od szkoły możesz mieć zniżki, ale na pewno nie 50% - jak studenci, ale co najwyżej 20-30% jak to mają uczniowie szkół średnich i gimnazjów.
 
Reply
#3
Kiedyś czytałam na regulaminie chyba ZKM i tam było o zniżkach: nie dotyczy słuchaczy szkół policealnych
więc chyba wszystko jasne
 
Reply
#4
Nie ma żadnych zniżek oraz legitymacji, już na legitymacji studenckiej jest napisane, jakie masz zniżki. Obowiązują tylko do 26 roku życia, niestety ja rocznik '86 przekonałam się o tym na własnej skórze Smutny ale dobry bajer zawsze pomoże Uśmiech
 
Reply
#5
Nadia wystarczy umieć czytać regulaminy miejsc do których się wybierasz. Akurat w Tarnowie większość zniżek obowiązuje do 26 roku życia. W Krakowie natomiast nie ma żadnego rozróżnienia. Student to student, bez względu na wiek. Wystarczy przeczytać odpowiednie regulaminy i rozporządzenia.
 
Reply
#6
Wszystko zależy od danej szkoły policealnej. Cosinus wydaje np. legitymację, która uprawnia do zniżek na PKP do 24 roku życia, jednak przejazdy komunikacją miejską zależą już od danego miasta, a mianowicie od tego, czy dany przewoźnik honoruje takie zniżki.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy student zaoczny ma legitymacje?
Cześć. Interesuje mnie kwestia, czy student zaoczny ma legitymacje? Czy trzeba za nią dodatkowo płacić, czy może dostaje się ją wraz z rozpoczęciem studiów za darmo? Kolejna kwestia to taka, czy studiując zaocznie w ogóle taka legitymacja nam przysługuje, czy może jest ona zarezerwowana wyłącznie dla studentów studiów dziennych? Gdyby ktoś posiadał wiedzę w tym zakresie, proszę mi napisać wraz ze szczegółami co i jak. Pozdrawiam.
fleksi 2 8,929 28-01-2016, 12:50
Ostatni post: brak_patryk



Browsing: 1 gości