latest_threads} (RSS 2.0)\" href=\"{$mybb->settings['bburl']}/syndication.php\" /> latest_threads} (Atom 1.0)\" href=\"{$mybb->settings['bburl']}/syndication.php?type=atom1.0\" /> {$stylesheets} {$newpmmsg}

{$welcomeblock}

{$pm_notice} {$bannedwarning} {$bbclosedwarning} {$unreadreports} {$pending_joinrequests}
".eval('ob_start(); ?>build_links(); ?>

Czy w seminarium można mieć komputer?

06-12-2012, 20:06 ,
Nie orientujecie się czasami czy w seminarium duchownym można mieć komputer? Czy w seminarium jednak nie można mieć własnego komputera?
06-12-2012, 20:12 ,
Podobno w seminarium nie można mieć ani własnego komputera, ani nawet laptopa. Telefony komórkowe również są zabronione w seminarium duchownym a studenci mogą korzystać z ogólnodostępnego telefonu na korytarzu. Z komputerów można w seminarium korzystać jedynie w wyznaczonych do tego miejscach, najczęściej w bibliotece.
06-12-2012, 21:56 ,
Nie, nie można. Z tego, co mi wiadomo to na pierwszym roku przed pierwsze 6 miesięcy jest się całkowicie odizolowanym. Jedynie kontakt z rodziną, ale oczywiście nie można mieć komórek/komputerów itd.
08-12-2012, 19:42 ,
Niech mi zatem ktoś zatem odpowie, dlaczego nie można mieć własnego laptopa w seminarium?
Po co wprowadzają tam takie zupełne odizolowanie? Nic dziwnego że ludzie nie wytrzymują w seminarium albo, że gwałcą innych.
08-12-2012, 21:51 ,
Bo seminarium to nie są normalne studia. Seminarium przygotowuje Cię do bycia księdzem.
08-12-2012, 22:56 ,
(08-12-2012, 19:42 )szymonix napisał(a): Dlaczego nie można mieć? Po co takie odizolowanie? Nic dziwnego że ludzie nie wytrzymują...

A skoro nie potrafi ktoś wytrzymać z powodu braku komputera i internetu to może znak że to nie ta droga Uśmiech
08-12-2012, 23:43 ,
A jak oni to jakoś kontrolują bardzo? nie da się przemycić telefonu gdzies pod ubraniem?
09-12-2012, 8:54 ,
I to jest właśnie kolejny dowód na to, że nie nadajesz się na księdza. To ma być powołanie a nie widzi mi się.
09-12-2012, 13:12 ,
Ciekawe czy tych księzy pedofilów też nazwiesz księżami z powołania?? ksiądz który woła tylko o pieniądze za msze idę tak naprawde na kolejną paczkę cygarów i nowy samochód - to też powołanie i słuzba bogu?
09-12-2012, 13:43 ,
Hola, hola. Zatrzymaj swe kucyki. Gdzie napisałem, ze tamci księża są księżmi z powołania? Dostałeś odpowiedz, ze nie można mieć w seminarium kompów i komórek , a Ty próbujesz już oszukać system, przemycić komputer, komórkę itp. Takie zachowanie nie przystoi księdzu w moim mniemaniu... ale co ja tam mogę wiedzieć. Lepiej się oburzyć z argumentami wyssanymi z palca...
13-02-2013, 12:29 ,
Wszystko zależy generalnie od konkretnego seminarium. Są seminaria, w których od pierwszego roku wolno mieć zarówno komputer z dostępem do internetu jak i telefon komórkowy (np. opolskie), a są seminaria, gdzie jest to zabronione całkowicie (np. krakowskie).
24-12-2015, 22:26 ,
Moim zdaniem fakt, że w seminarium nie można mieć komputera, smartfona (telefonu komórkowego) czy innych nowinek technologicznych XXI wieku jest dobre w szczególności dla osób na pierwszych latach. Takie osoby muszą się wyciszyć, potrzebują spokoju duchowego, muszą się podporządkować innym regułom i obowiązkom, czas wolny poświęcać na wykonywanie jakiś prac, które będą miały wspólną korzyść dla wszystkich. Korzystanie z komputera, smartfona, komórek tylko by rozpraszało taką osobę i nie pozwalało jej się w pełni zaangażować we wspólnotę, jaką jest seminarium duchowne.