latest_threads} (RSS 2.0)\" href=\"{$mybb->settings['bburl']}/syndication.php\" /> latest_threads} (Atom 1.0)\" href=\"{$mybb->settings['bburl']}/syndication.php?type=atom1.0\" /> {$stylesheets} {$newpmmsg}

{$welcomeblock}

{$pm_notice} {$bannedwarning} {$bbclosedwarning} {$unreadreports} {$pending_joinrequests}
".eval('ob_start(); ?>build_links(); ?>

Jakie studia techniczne dla dziewczyny?

10-01-2013, 19:31 ,
Jakie studia techniczne dla dziewczyny polecacie? Jak widać po nicku jestem dziewczyną! Chcę iść na studia techniczne - więc jakie? Nie muszą to być studia tylko z oferty PWSZ - rozważam też inne uczelnie ściśle techniczne. Jaki kierunek techniczny będzie zatem dla dziewczyny najbardziej odpowiedni? Chodzi mi o taki, na którym dam sobie radę i nie będę miała kłopotów.
15-02-2013, 17:56 ,
To zależy czym się interesujesz, możesz iść np na architekturę bądź budownictwo, zależy też czego oczekujesz od studiów - czy przyszłościowego zawodu, czy miłego kierunku?
12-10-2013, 11:38 ,
To wszystko zależy. Ogólnie mamy coraz więcej dziewczyn na politechnikach które studiują nawet i kierunki typowo męskie. Z tego co można zaobserwować, bardzo dużo kobiet jest na "Zarządzaniu i Inżynierii Produkcji" a także na "Transporcie". Mowa tutaj o wydziałach typowo mechanicznych.

Z innych studiów technicznych dla dziewczyny warto moim zdaniem wspomnieć o "Inżynierii materiałowej".
12-10-2013, 12:35 ,
Jeżeli chcesz iść na studia techniczne, a nie kierujesz się tym co Cie interesuję, to przypuszczam że chcesz iść na studia techniczne, bo po takich prędzej znajdziesz prace Uśmiech Kieruj się tym co Cie interesuje i wtedy dobierzesz kierunek.
12-10-2013, 14:11 ,
I tym sposobem mamy miliony bezrobotnych ekonomistów, pracowników administracji, nauczycieli itp. A potem płacz, że oni przecież mają wyższe wykształcenie więc powinni mieć z urzędu pracę.
12-10-2013, 18:07 ,
Ale z drugiej strony studiować kierunek techniczny na siłę a potem pracować też nie jest dobrym rozwiązaniem...
12-10-2013, 18:12 ,
Ja wolę się przemęczyć, ale mieć co do garnka włożyć niż studiować to co lubię, ale potem siedzieć na bezrobociu.
12-10-2013, 18:57 ,
Ryzyko znudzenia pracą, wypalenia zawodowego w tym przypadku jest większe Uśmiech Ja mimo wszystko jestem zwolennikiem aby wybierać kierunki co do których czujemy chociaż minimalny pociąg i zainteresowanie jego tematyką.
13-10-2013, 22:27 ,
Myślę, że dużo ludzi idzie na administracje, ekonomie itd tylko po to żeby mieć jakieś studia, a nie dlatego że ich to interesuje, bo nie chce mi się wierzyć, że z roku na rok jest tylu pasjonatów ekonomii czy innych filologii... Z drugiej strony nie ma przymusu, że trzeba skończyć studia by coś w życiu osiągnąć Uśmiech