Witaj! Logowanie Rejestracja

www.neopralnia.pl
Wzornictwo czy grafika?
#1
Jak sądzicie, który kierunek jest lepszy i bardziej nastawiony na projektowanie, rysowanie, malowanie? Grafika, czy wzornictwo? Co Waszym zdaniem lepiej wybrać?
 
Reply
#2
Co lepiej wybrać? Moim zdaniem najlepiej będzie wybrać to, co Cię interesuje. Nie ma sensu studiować coś na siłę czy dlatego, że jest to kierunek opłacalny czy po skończeniu tego kierunku znajdziesz pracę. Moim zdaniem musisz poczytać opinie o np. wzornictwie czy grafice, popytać osoby, które tam studiują, co o tym sądzą. U nas na forum nie mamy chyba żadnych studentek (ów) tychże kierunków, ale jeśli by się pojawili, byłoby dobrze ich spytać, jak to wygląda w praktyce.
 
Reply
#3
Moim zdaniem nic. Oba te kierunki zarówno wzornictwo jak i grafika to kierunki produkujące i powiększające grono bezrobotnych. Ja nie potrafie zrozumieć intencji uczelni która tworzy kierunek wiedząc że absolwent "sztuki" przecież pracy nie znajdzie... wymagania aby się dostać na to wzornictwo też wzięte z kosmosu jakby to była super renomowana uczelnia ...
 
Reply
#4
Z tego co kiedyś słyszałem, uczelnia tworząc te dwa nowe kierunki kierowała się "głosem rynku" oraz tym, że nie ma takich kierunkach w okolicy a sa na nie chętni. W rekrutacji nie obsadzili chyba wszystkich miejsc nawet.
 
Reply
#5
Powiem szczerze, że ciekawe podejście do tematu, że kierunki artystyczne to nieprzyszłościowe kierunki. Ja się z tym nie zgodzę.
Po pierwsze teraz po każdych studiach jest ciężko znaleźć pracę także osobiście uważam, że lepiej studiować to co się lubi i mieć z tego satysfakcję niż męczyć się przez 5 lat po to aby tylko uzyskać papierek i pracować jak maszyna aby mieć pieniądze.
Jeśli chodzi o pytanie odnośnie co studiować grafikę czy wzornictwo to zależy co bardziej preferujesz, ja studiuję grafikę i jestem bardzo zadowolona, są ciekawe tematy zadań, a przede wszystkim studia na tym kierunku pomagają mi w dalszym rozwoju własnej osoby.
 
Reply
  




Browsing: 1 gości