Witaj! Logowanie Rejestracja

Co trzeba zrobić i jakie studia skończyć aby zostać przedszkolanką?
#1
Wiecie dokładniej, co trzeba zrobić i jakie studia trzeba skończyć, żeby zostać przedszkolanką i pracować w przedszkolu z dziećmi? Co jest do tego potrzebne?
Czy są gdzieś te kierunki, tak, aby można byłoby je studiować jak najbliżej Tarnowa?
 
Reply
#2
Wydaje mi się, że aby pracować w przedszkolu jako przedszkolanka musisz skończyć kierunek o nazwie "Edukacja przedszkolna, wczesnoszkolna" lub podobne. Prowadzą ją uczelnie pedagogiczne np. w Krakowie. Tak samo MWSE w Tarnowie oferuje kierunek Pedagogika wraz ze specjalnością "Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna". Po takich studiach możesz właśnie pracować jako przedszkolanka.
Zapraszam do uczestniczenia w życiu forum, pozdrawiam serdecznie Wasz Kuba Uśmiech
 
Reply
#3
A ja mam podobne pytanie. Co trzeba dokładniej poczynić, krok po kroku, co skończyć aby zostać przedszkolanką? Jakimi rzeczami trzeba się zająć, czego uczyć, może jakieś kursy, szkolenia? Macie ciekawe informacje na ten temat? Czekam na odpowiedzi. Dodam, że od zawsze marzyłam, aby zostać przedszkolanką i pracować z dziećmi w przedszkolu.
 
Reply
#4
Tak wiemy bo znaleźliśmy w internecie czego Tobie się nie chciało Język Aby zostać przedszkolanką albo wychowawcą w przedszkolu musisz skończyć studia pedagogiczne (wystarczą 3 lata). Czyli musisz iść na pedagogikę - zapewne wiele uczelni na wspomnianej "Pedagogice" oferuje specjalność typu "edukacja przedszkolna" czy coś podobnego.
Jednak studia także nie są wymagane do pracy z dziećmi jako asystentka wychowawcy - nie musisz mieć skończonych studiów wyższych a jedynie np. liceum ogólnokształcące albo maturę. Do pracy jako przedszkolanki przydaje się doświadczenie jako niania bądź opiekunka dla dzieci Uśmiech Generalnie to przedszkolanka zarabia pieniądze w zależności od jej doświadczenia oraz rodzaju obiektu, w którym jest przedszkolanką.
 
Reply
#5
Studia są niezbędne do tego, aby zostać przedszkolanką i na chwilę obecną raczej nie zanosi się na to, aby się to zmieniło. Aby móc pracować jako przedszkolanka (a fachowo nazywa się nauczyciel wychowania przedszkolnego, lub wychowawca) trzeba przede wszystkim ukończyć studia pedagogiczne, najlepiej o specjalizacji ukierunkowanej i związanej z pracą z dziećmi w wieku przedszkolnym. Jest to podstawowy warunek, który muszą spełnić wszystkie osoby, które marzą o pracy przedszkolanki.

Osoby, które ukończyły studia, ale na innym kierunku niż pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, a chciałyby pracować jako przedszkolanki, powinny ukończyć studia podyplomowe na tym kierunku. Można również zatrudnić się w przedszkolu jako pomoc lub asystent wychowawcy przedszkola, wtedy niekoniecznie wymagane są studia. Często wystarczy liceum pedagogiczne, albo matura ogólnokształcąca i praktyka w pracy z dziećmi, np. jako opiekunka do dzieci.

Co ciekawe, wychowawcą w przedszkolu mogą być zarówno mężczyźni jak i kobiety, ale w praktyce przedszkolanką zostają tylko kobiety. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń wiekowych, w przedszkolu mogą pracować zarówno osoby młode jak i te mające trochę więcej doświadczenia. Przedszkolanką nie może zostać również osoba niepełnosprawna, chora psychicznie a także posiadająca wadę słuchu lub wymowy.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy warto jest kończyć studia MBA
Chciałbym w przyszłym roku uderzyć na studia MBA - ale pojęcia nie wiem gdzie je robić najlepiej. Dużo słyszałEm o różnych uczelniach no i ... mhm ... polecicie coś ? Czy w ogóle warto robić studia MBA ? czy wpływają na jakoś czy też mogą wpłynąć na naszą karierę ? Jakie macie zdanie ? Może znacie kogoś kto zrobił studia typu mba i rzeczywiście mu się to opłacało - bo studia nie są tanie niestety i decyzja jest poważna.
gimber 1 1,951 01-10-2018, 11:15
Ostatni post: janko22



Browsing: 1 gości