Witaj! Logowanie Rejestracja

przepisy kulinarne
Czy na medycynie jest łacina?
#1
Hej!
Chciałabym się dostać na medycynę ale bardzo obawiam się łaciny która ponoć jest bardzo trudna na medycynie i ciężko jest się z nią zmierzyć studentom którzy nie mieli jej np. w szkole średniej. Powiedzcie mi czy faktycznie jest ta łacina na medycynie? Czy zależy to od uczelni. Mam na myśli UJ jak możecie to powiedzcie czy jest tam ten przedmiot. Możecie też podać gdzie nie ma łaciny na medycynie (jaka uczelnia).
Bedę bardzo wdzięczna
 
Reply
#2
Łacina moim zdaniem, powinna być na każdej uczelni medycznej, bo przecież większość związków organicznych czy też nie są zazwyczaj poddawane w łacinie. Każdy farmaceuta, lekarz powinien jednak łacinę znać.
PS I nie koniecznie tą podwórkową ;p
 
Reply
#3
Oczywiście. Łacina jest na medycynie jak i na innych i pozostałych kierunkach medycznych. Czy wyobrażasz sobie lekarza, który nie zna chociaż trochę podstawowych zwrotów i sformułowań po łacinie?

Jednakże można zauważyć, że coraz więcej uczelni jak i liceów całkowicie odchodzi od nauczania medycyny. Niektóre uczelnie medyczne po prostu nie narzucają z góry łaciny, lecz dają wybór tego języka jako alternatywnego.

Poza tym póki co to łaciny uczą się księża w seminarium i raczej w ciągu najbliższych lat się to nie zmieni.
 
Reply
#4
Wiele uczelni medycznych wprowadza łacinę jako język alternatywny, czyli po prostu jako fakultet. Nikt chyba nie narzuca teraz uczenia się łaciny na studiach medycznych, gdyż rzadko w tym języku się posługuje. Jest tak jak napisał admin i to w seminarium księża uczą się łaciny, na medycynie już mało gdzie. Jednak jak pisałem można wziąć sobie łacinę jako drugi język obcy, często się przydaje w trakcie studiów a także i pracy zawodowej w medycynie.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Po jakich studiach jest dobrze płatna praca?
Cześć Mam pytanie po jakich studiach jest teraz dobrze płatna praca? Jakie studia muszę skończyć aby znaleźć dobrze płatną pracę? Jakie studia muszę skończyć aby w ogóle znaleźć pracę gdzie dobrze zarobię?? Co polecacie studiować aby dobrze zarobić?
szegid 10 8,926 19-03-2018, 8:31
Ostatni post: janko22



Browsing: 1 gości