Witaj! Logowanie Rejestracja

Rekrutacja na PWSZ w Tarnowie - gdzie robić badania lekarskie?
#1
Cześć
Trzeba zrobić niestety badania lekarskie co jest moim zdaniem bezsensowne. Gdzie takie badania trzeba zrobić? Chodzi mi o jakiś zakład w Tarnowie bądź okolicach który się zajmuje i wykonuje takie badania. Musze w ogóle za nie płacić?
 
Reply
#2
Jak pójdziesz do przychodni, która ma podpisaną umowę z PWSZ to nie będziesz musiał płacić.
A które przychodnie mają podpisane umowy to znajdziesz na stronie.
Hobbysta, rowerzysta, człowiek ceniący ciszę i święty spokój przede wszystkim w życiu.
 
Reply
#3
A które przychodnie mają podpisane umowy z PWSZ? Gdzie to jest bo jakoś nie mogę tej informacji znaleźć. Napisz mi tu listę tych przychodni
 
Reply
#4
stanley99 napisał(a):Napisz mi tu listę tych przychodni
A magiczne słowo ?
Cytat:Kiedy należy przedstawić zaświadczenie lekarskie i w jaki sposób można uzyskać skierowanie na badania? Czy badania muszę wykonywać w Tarnowie ?
Zaświadczenie lekarskie lekarza medycyny pracy stwierdzające brak przeciwskazań do podjęcia studiów na danym kierunku składają wszyscy Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia przez Instytutowe Komisje Rekrutacyjne. Skierowania na badania wykonywane przez lekarzy medycyny pracy wydawane będą w Punkcie Zapisu Kandydatów podczas wpisu na I rok studiów. Badania można wykonać w dowolnej placówce medycznej posiadającej do tego uprawnienia.
Czyli idziesz po skierowanie na badania a potem idziesz do lekarza medycyny pracy. Czyli już nie trzeba iść do konkretnej przychodni. Tacy lekarze przyjmują na Wałowej w przychodni, na Kolmedzie w przychodni i wielu innych.
 
Reply
#5
A lekarz rodzinny może to załatwić? Chodzi oczywiście o podbicie tego całego zaświadczenia o braku przeciwwskazań itd....
 
Reply
#6
Lekarz medycyny pracy. Lekarz rodzinny nie równa się lekarzowi medycyny pracy.
 
Reply
#7
Te badania lekarskie są konieczne na każdy kierunek??
 
Reply
#8
Tak.
 
Reply
#9
No ok jak trzeba to trzeba ale po co te badania są potrzebne na np. filologii angielskiej? Przecież tam uczymy się tylko teorii nie wykonujemy żadnych doświadczeń na urządzeniach elektrycznych czy co...
 
Reply
#10
Wzrok i słuch. Normalne badania lekarskie sprawdzające czy nie ma przeciwwskazań do tego, że możesz się uczyć i egzystować w społeczeństwie.
Straszne problemy robicie z tych badań. Do pracy pójdziecie i chociaż będziecie pracować za biurkiem to będziecie co roku chodzić do lekarza medycyny pracy i będziecie robili takie badania.
 
Reply
#11
Nie no ja prblemów nie robie bo jak trzeba to trzeba i te badania się zrobi ale chciałabym wiedzieć jaki jest ich sens Uśmiech Dziękuje za wyjaśnienie.
 
Reply
#12
Ja tam widzę tylko taki sens, że oni chcą mieć podkładkę, że możesz się uczyć na uczelni. Nie ma przeciwwskazań do tego, że możesz siedzieć na zajęciach w słuchawkach, będziesz widziała wszystko na tablicy i tak dalej. A nie, że potem ktoś będzie płakał w sekretariacie, że on nic nie widzi i domagał się czegoś od uczelni Oczko
 
Reply
#13
Tylko ciekawe że inne uczelnie nie wymagają takich badań Język Nawet na politechnice na kierunkach gdzie jest kontakt z maszynami, obrabiarkami nie wymagają nawet badań Język
 
Reply
#14
Nie wymagają? Pierwsze słyszę, że nie ma badań przed rozpoczęciem nauki na uczelni wyższej Oczko
Tutaj piszą, że wymagają badania:
Kod:
http://www.agh.edu.pl/fileadmin/default/templates/images/dokumenty/rekrutacja/BadMedycynyPracy-2013.pdf
 
Reply
#15
Kolega składał dokumenty na Politechnikę Krakowską i nie zanosił żadnych badań.

Cytat:UWAGA! Badania lekarskie są wymagane wyłącznie od kandydatów na Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej oraz na kierunek Nanotechnologie i nanomateriały na Wydziale Fizyki, Matematyki i Informatyki. Na pozostałe wydziały badania nie są potrzebne.
 
Reply
#16
Wróć. Kolega już się dostał na PK i złożył wszystkie dokumenty i jest już przyjęty? Bo dopiero wtedy otrzyma skierowanie na badania, których wyniki będzie musiał potem donieść.

To akurat był przykład, że wymagają badań na kierunkach technicznych Oczko
 
Reply
#17
Nie, kolega się jeszcze nie dostał. Dopiero się rejestrował w systemie.

Zresztą z tego co piszą tutaj:
Kod:
http://rekrutacja.pk.edu.pl/index.php/zasady-rekrutacji-2013-2014/badania-lekarskie-2013-2014
to ten cytat wyżej przytoczony jest właśnie z tej strony. W twoim linku także nie wszystkie wydziały wymagają badań lekarskich na AGH Duży uśmiech
 
Reply
#18
No to okej Oczko zwracam honor Oczko
 
Reply
#19
No właśnie więc od czego to może zależeć? W przypadku PK ok - wydział chemiczny, oparzenia, opary trujące OK, można zrozumieć.
 
Reply
#20
Czy mógłby mi ktoś podać listę miejsc gdzie można wykonywać badania lekarskie za darmo dla kandydatów?
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kiedy zaczyna się rekrutacja na studia 2016?
Czy wiadomo już, kiedy dokładnie zaczyna się rekrutacja na studia w 2016 roku? Chodzi mi o dokładny dzień, kiedy będzie można składać podania na uczelniach. Czy wiadomo już, gdzie jest jakiś punkt w którym te podania się zanosi? Jak takie podania w ogóle wyglądają? Jest gdzieś w internecie wzór z lat ubiegłych? Będę wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości.
wladimirputin3 5 4,881 28-02-2016, 13:04
Ostatni post: admin



Browsing: 1 gości