Witaj! Logowanie Rejestracja

Pieczątki Gdańsk
Czy student musi mieć nadany NIP?
#1
Czy student koniecznie musi mieć nadany numer NIP? Jest to gdzieś wymagane na uczelni aby go podawać? Bo rozumiem że numer NIP można teraz wyrobić w dowolnym czasie?
 
Reply
#2
Nie potrzebujesz NIP'u, nie jest to wymagane aby go podać.
 
Reply
#3
A co ze stypendiami? Czy na wnioskach nie trzeba go nigdzie podawać?
 
Reply
#4
Ze stypendium socjalnego ani naukowego nie musisz się rozliczać więc nie jest Ci potrzebny do tego NIP.
 
Reply
#5
Okej, dzięki za szczegółowe wyjaśnienie Uśmiech
 
Reply
#6
Na uczelni identyfikują Cię na podstawie numeru PESEL i numerze albumu. NIP w ogóle w dzisiejszych czasach nie jest wymagany, gdyż w urzędzie skarbowym możesz posługiwać się PESEL-em.
 
Reply
#7
Tak, tylko ja jestem jeszcze z tego rocznika gdzie urząd miasta wysyłał do urzędu skarbowego wraz z dowodem wniosek o nadanie numeru NIP ale ja tego sobie nie życzyłem Uśmiech Ale fakt, że trochę to ułatwiło sprawę. Skoro uczelnia nie wymaga NIP-u to właściwie wiem wszystko.
 
Reply
#8
A co ma jedno wspólne z drugim? Ja też mam nadany numer NIP, ale go nie używam. Zresztą nadanie numeru, gdyby był potrzebny, to 5 minut w urzędzie.
Hobbysta, rowerzysta, człowiek ceniący ciszę i święty spokój przede wszystkim w życiu.
 
Reply
#9
Teraz jednak nie ma potrzeby nadawania numeru NIP i bardzo dobrze, przynajmniej chociaż trochę ograniczyli tą już i tak dużą biurokrację w naszym kraju.
 
Reply
#10
Od jakiegoś czasu rezygnują właśnie z nadawania numeru NIP dla osób fizycznych. Bardzo dobre posunięcie, gdyż każdy z nas ma własny, unikalny numer, jakim jest PESEL. Poza tym numer NIP obecnie muszą mieć nadany jedynie firmy oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą. Generalnie jeżeli się nie pracuje, to numer NIP tak naprawdę studentowi nie jest do niczego potrzebny.
 
Reply
#11
(18-02-2015, 14:51 )Dobromir napisał(a): Od jakiegoś czasu rezygnują właśnie z nadawania numeru NIP dla osób fizycznych. Bardzo dobre posunięcie, gdyż każdy z nas ma własny, unikalny numer, jakim jest PESEL. Poza tym numer NIP obecnie muszą mieć nadany jedynie firmy oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą. Generalnie jeżeli się nie pracuje, to numer NIP tak naprawdę studentowi nie jest do niczego potrzebny.

Urzędy skarbowe wręcz mogą ukarać jeśli ktoś nie prowadzi działalności gospodarczej a posługuje się nipem zamiast peselem w rozliczeniach z US
 
Reply
#12
1dorota napisał(a):Urzędy skarbowe wręcz mogą ukarać jeśli ktoś nie prowadzi działalności gospodarczej a posługuje się nipem zamiast peselem w rozliczeniach z US
A gdzie my wspominamy o tym, że student prowadzi działalność gospodarczą? Autor wątku nie pisze nic o tym, że ma założoną działalność gospodarczą, bądź takową w najbliższym czasie planuje założyć. Oczywiście, że osoby fizyczne, które prowadzą działalność gospodarczą mają obowiązek założenia numeru NIP oraz używania właśnie jego.
 
Reply
#13
Nie tylko osoby prowadzące działalność gospodarczą muszą mieć styczność z US....
Przeczytaj wypowiedź, którą zacytowałeś, jeszcze raz... Jest tam napisane, że jeśli NIE prowadzisz działalności gospodarczej, a posługujesz się NIPem to możesz dostać karę...
Teraz znów pokazałeś, że nie czytasz dokładnie co jest napisane wcześniej. Chcesz tylko dołożyć post.
 
Reply
#14
Nie jest to prawdą. Ktoś, kto wcześniej miał nadany numer NIP w rozliczeniach podatkowych wpisuje właśnie numer NIP zamiast PESEL-u i nigdy nie miał z tego powodu żadnych kłopotów ani tym bardziej urząd skarbowy nie nałożył na niego żadnej kary.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy student to osoba bezrobotna?
Czy jeśli studiuję, jestem więc studentem i czy w związku z tym mam status osoby bezrobotnej i mogę jednocześnie dostać pieniądze z urzędu pracy?
gruber 5 5,233 28-01-2016, 12:53
Ostatni post: brak_patryk



Browsing: 1 gości