Witaj! Logowanie Rejestracja

Czy praktyki muszą być na umowę?
#1
Witam
Czy jeżeli chodzi o praktyki uczelniane to muszę mieć umowę z pracodawcą jeżeli praktyki są bezpłatne? Czy uczelni wystarczy jedynie zaświadczenie od pracodawcy? Jeżeli moim pracodawcą praktyk jest wujek to też mam z nim podpisywać umowę o praktyki? Czy jest to zbędne?
 
Reply
#2
To uczelnia podpisuje umowę z potencjalnym pracodawcą. Ty jedynie musisz zdobyć informacje od pracodawcy że przyjmie cię na praktykę, take zaświadczenie przekazujesz opiekunowi praktyki i na tej podstawie uczelnia sporządza umowę i przesyła do zakładu pracy.
 
Reply
#3
A co jeżeli np. w te wakacje pracowałam jako pomoc biurowa a praktyki mam mieć obowiązkowe w przyszłym roku? Czy nie wystarczy że wezmę zaświadczenie z tego biura że pracowałam jako pomocnik biurowy i będę mieć zaliczone praktyki?
 
Reply
#4
Zależy od opiekuna praktyki czy ci uzna czy nie.
Moja koleżanka była w podobnej sytuacji która podajesz jako przykład. Przyniosła opiekunowi praktyki dokumenty jakie dostała od pracodawcy i nie musiała już odrabiać praktyki.
kierunek studiów musi być zgodny z tym gdzie ma się praktykę.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy praktyki są płatne?
Czy praktyki są płatne? Czy jeśli załatwię sobie płatne praktyki to nie będą one zaliczone?
Halina 2 4,828 28-03-2017, 14:50
Ostatni post: koll



Browsing: 1 gości