Witaj! Logowanie Rejestracja

Jaki bank udziela kredytów studenckich w 2013/2014/2015 roku?
#1
Język 
Rozpocząłem w 2013 rok studia i trwać będą one 3 lata. Zatem mam pytanie, jaki bank udziela kredytów studenckich w 2013 i później w 2014 i 2015 roku? Pamiętam, że jakiś czas temu takich banków było kilka jednak teraz jest ich niewiadoma liczba.
 
Reply
#2
Kredyty studenckie wciąż są udzielane przez kilka banków Uśmiech Poniższe banki ich udzielają w 2013 roku:

- PKO Bank Polski S.A,
- Bank PEKAO S.A.,
- Bank Polskiej Spółdzielczości S.A,
- SGB-Bank S.A.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
#3
A jeśli starałbym się o kredyt studencki to wniosek muszę złożyć bezpośrednio w banku czy może poprzez uczelnię się to wszystko załatwia? Czy kwota kredytu studenckiego jest stała czy zależy np. od wyników w nauce?
 
Reply
#4
Wniosek o wydanie, rozpatrzenie wniosku o kredyt studencki student musi złożyć w wybranym przez siebie banku (listę banków udzielających kredyt studencki masz w 1 poście tego wątku) do 15 listopada, zatem termin na rok akademicki 2013/14 już minął.

W praktyce wiadomo, że nie warto czekać do ostatniej chwili, lecz na przyszłość warto udać się do banku wcześniej - na wypadek gdyby bank wymagał od nas dostarczenia dodatkowych dokumentów lub zaświadczeń.
 
Reply
#5
A czy aby starać się o umorzenie kredytu studenckiego do spłaty trzeba bankowi dostarczyć jakieś zaświadczenia z uczelni o średniej albo tym podobnym? Czy może uczelnia sama wysyła takie wnioski do banku aby umorzyła spłatę rat kredytu studenckiego?
 
Reply
#6
Tak, na jakiejś podstawie bank musi uznać, że dobrze się uczysz. Najczęściej w takich przypadkach wystarczy zaświadczenie o średniej ocen bądź ocena/średnia na dyplomie. Uczelnia nie pośredniczy więc dlaczego miałaby wysyłać dokumenty do banku. To już leży w Twojej gestii, w końcu student to osoba dorosła, odpowiedzialna, itd.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Stypendium na V roku?
Witam, kończę teraz 4 rok studiów, mam pytanie, czy można składać wniosek o stypendium socjalne na 5 rok studiów w roku 2016/17 ? czy w ostatnim roku nie można już pobierać stypendium ?
aktep130 19 8,056 01-07-2016, 19:30
Ostatni post: aktep130



Browsing: 1 gości