Witaj! Logowanie Rejestracja

Informatyka czy Elektronika i Telekomunikacja - co wybrać?
#1
Witam

Zastanawiam się nad wyborem kierunku pomiędzy Informatyką a Elektroniką i Telekomunikacją... Zależy mi głównie na programowaniu, opanowałem jak dotąd C++ w stopniu dobrym, liznąłem C# i PHP . Z programowaniem wiązałbym swoją przyszłość jak już, stąd nie wiem co wybrać...

Wiem ze na EiT jest również sporo programowania. Czy mogłyby się wypowiedzieć osoby, które studiują na którymś z tych kierunków?

Pozdrawiamm
 
Reply
#2
Powiem szczerze, że na informatyce masz więcej programowania. Zależy w sumie co chcesz robić.
Na elektronice masz z obiektowego Javę i C i C++. Dodatkowo masz C i Asemblera na mikrokontrolery AVR. Więcej programowania nie uświadczysz niestety.
Wydaje mi się, że więcej języków programowania poznasz na informatyce.

P.S. PHP to nie jest programowanie Język Przynajmniej według mnie Oczko To taki BASCOM na AVR Język
 
Reply
#3
Myślę, że zdecydowanie informatyka. Oprócz stricte samego programowania są przedmioty związane z algorytmami, czego zapewne nie ma na Elektronice i Telekomunikacji.

Zrobisz jak uważasz zresztą bo pracodawca i tak wymaga wykształcenia informatycznego, lub pokrewnego. Chociaż znam faceta po dziennikarstwie na UJ który jest programistą, więc wykształcenie to nie wszystko, liczy się wiedza!
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Elektronika a elektrotechnika - jakie są różnice?
Cześć Proszę mi napisać czym różni się Elektrotechnika od Elektroniki? Kierunki te brzmią dość podobnie w czym więc leżą różnice i na czym polegają? Który byście wybrali i dlaczego?
tristan 1 5,631 01-07-2013, 23:31
Ostatni post: herman



Browsing: 1 gości