Witaj! Logowanie Rejestracja

Czy na rozmowę kwalifikacyjną trzeba zabrać CV?
#1
Niedługo (w poniedziałek) odbywam swoją pierwszą w życiu rozmowę kwalifikacyjną. Czy w związku z tym muszę zabrać ze sobą CV oraz list motywacyjny na to spotkanie? Tak samo czy jeśli wpisałem, że posiadam wykształcenie wyższe - to muszę zabrać świadectwo, dyplom ukończenia studiów wyższych?
 
Reply
#2
CV jest dobrze zabrać. Zawsze może się zdarzyć tak, że pracodawca nie ma Twojego CV i po prostu mu je dajesz. Co do dyplomów to nie musisz ich brać.
 
Reply
#3
Rozumiem. Ale składając dokumenty aplikacyjne oni powinni mieć gdzieś moje CV w bazie z jednej strony. A w przypadku certyfikatów? Też nie trzeba żadnych dokumentów potwierdzających dostarczać?
 
Reply
#4
Ja nie musiałem okazywać certyfikatów.
Owszem CV są w bazie itp. ale bardzo często można zapomnieć wydrukować, przynieść CV, dlatego dobrze jest je mieć przy sobie Oczko
 
Reply
#5
To jak oni weryfikują chociażby moje wykształcenie czy posiadane certyfikaty? To z drugiej strony po co jest im to CV potrzebne podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Przecież zapraszając mnie na tą rozmowę przeglądali już moje CV.
 
Reply
#6
Byłem już na tylu rozmowach kwalifikacyjnych i nigdy nie zabierałem ze sobą CV ani innych dokumentów. Naprawdę, skoro wysyłałeś CV do danej firmy to mogą oni sobie takowe CV wydrukować i tak też najczęściej robią, że mają już wydrukowane. Szkoda papieru dodatkowo marnować, chyba, że już na etapie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną dana osoba poprosi Cię o przyniesienie ze sobą dokumentów, jednak jest to rzadkość i nigdy się z tym nie spotkałem.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
#7
Tu nie chodzi o to żeby przynieść swoje CV tylko o to, że w momencie kiedy osoba rekrutująca zapomni Twojego CV. Wtedy Ty mówisz, że masz wydrukowane i tyle. Nikt Ci nie każe drukować codziennie nowego CV na każdą rozmowę i wychodzić z inicjatywą, że Ty masz je wydrukowane. Po prostu przezorny zawsze ubezpieczony.
 
Reply
#8
Jak to osoba rekrutująca zapomni mojego CV? To przecież podstawowy ich obowiązek, skoro mają tyle doświadczenia w HR to chyba wydrukowanie CV na rozmowę kwalifikacyjną powinno być odruchem automatycznym.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
#9
To też jest człowiek i Twoim obowiązkiem też jest być przygotowanym. Naprawdę to aż tak ciężko mieć wydrukowane cv w teczce na rozmowie?
Hobbysta, rowerzysta, człowiek ceniący ciszę i święty spokój przede wszystkim w życiu.
 
Reply
#10
Może nie każdy ma w domu sprawną drukarkę? Może nie każdemu chce się nosić ze sobą na rozmowę kwalifikacyjną plecak z teczką z wydrukowanym CV? Ja mam być przygotowany merytorycznie na rozmowę kwalifikacyjną a nie z CV biegać, to już zadanie osoby rekrutującej.
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
#11
... to jest tylko kartka, góra dwie kartki. Ja naprawdę nie rozumiem jak można tego nie wziąć ot tak po prostu do firmy. Koleś powie, że mu przykro, ale oni nie mają sprawnej drukarki, oni nie mają teczki żeby wziąć i wydrukować 200 CV. A Ty wtedy wyciągasz i mówisz, że masz swoje i już jesteś wyżej postrzegany bo:
1) Jesteś zaradny
2) Nie liczysz, ze inni Cię we wszystkim wyręczą
3) Umiesz sobie poradzisz z przeciwnościami

A merytorycznie musisz być przygotowany. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby wziąć CV... Widzę, że to jest zbyt trudne do zrozumienia.
 
Reply
#12
Dobra, faktycznie mnie przekonałeś, jednak uważam, że rekrutujący który zapomniałby CV kandydata wyglądałby w jego oczach bardzo źle...
Polecam Państwu solidne, wykonane z najwyższej jakości drewna pod indywidualny wymiar. Realizujemy również nietypowe zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!
 
Reply
#13
Nie wiem czy Cię przekonałem czy wolałeś mi przyznać rację żebym dał Ci święty spokój ;-) Jak dla mnie to nie jest jakieś tam wielkie przewinienie, zapomnieć CV. Mi się zdarzyło to kilka razy. Raz kiedy okazało się, że nagle przyszła druga osoba rekrutująca i nie miała cv to jej dałem. Drugi raz kiedy rozmawiałem z dyrektorem i to on chciał cv bo nie wydrukował. I tym sposobem, małym kosztem bylem przygotowany ;-)
Hobbysta, rowerzysta, człowiek ceniący ciszę i święty spokój przede wszystkim w życiu.
 
Reply
#14
Na rozmowę kwalifikacyjną nie trzeba zabierać ze sobą CV. Inaczej jest w przypadku, gdy masz dużo certyfikatów, portfolio, referencje, wtedy dobrze byłoby dla porządku dorzucić właśnie CV gdyby stało się tak, że osoba rekrutująca nie będzie go miała ze sobą. Jak napisał Cubaza, możesz już na starcie zapunktować u potencjalnego pracodawcy.
 
Reply
#15
Moim zdaniem to głupota. Idziesz na rozmowę kwalifikacyjną, więc wszystkie Twoje dokumenty, które im wysyłałeś mają w bazie danych, zatem to osoba rekrutująca zazwyczaj posiada takie dokumenty. A gdy ich nie ma, świadczy to o bałaganie i chaosie w firmie. Owszem, jeśli masz ciekawe dokumenty do pokazania, certyfikaty, dyplomy, referencje, to warto je zabrać na rozmowę rekrutacyjną. Jednakże zabieranie ze sobą CV uważam za zbędne.

Odbyłem osobiście chyba z 10 rozmów kwalifikacyjnych i na żadną z nich nie zabierałem CV. W kilku przypadkach zaproponowano mi pracę, zatem jak widać, sam fakt, że na rozmowę nie weźmiesz CV nie oznacza, że nie dostaniesz upragnionej pracy.
 
Reply
#16
Nie nazwałbym tego burdelem. Mi się zdarzyło, że przychodzę do firmy i jestem wzywany na rozmowę kwalifikacyjną. Chłopak miał być na 10 a przyszedł przed 9. Nie miałem kiedy wydrukować jego CV ani innych dokumentów. Po prostu fizycznie nie miałem jak.
 
Reply
#17
Skoro przyszedł na 9-tą a miał przyjść na 10-tą to już powinno dyskwalifikować takiego kandydata, że nie umie sobie odpowiednio zaplanować dnia ani się zorganizować na konkretną godzinę. Na Twoim miejscu kazałbym mu czekać do 10-tej, skoro o 10-tej miała zacząć się rozmowa. To, że nie przyniósł ze sobą wydrukowanego CV to już nie jego problem, Ty powinieneś właśnie do tej 10-tej mieć je wydrukowane.
 
Reply
#18
Może i bym tak zrobił, ale po co? A czy wydrukowanie CV i posiadanie do przy sobie jest aż takim problemem? Bo ja go nie widzę. Jak chodziłem na rozmowy to zawsze miałem przy sobie CV, ani mnie to nie obciążało ani nie powodowało oberwania kręgosłupa, a jak się nie przydało to trudno. Kilka razy mi się zdarzyło, że mi nikt nie wysłał CV(Ani HR, ani kadry, ani nikt inny) a o rozmowie dowiedziałem się 10 minut wcześniej. Może to świadczy o firmie, ale z drugiej strony kandydat też powinien być, na taką ewentualność, przygotowany
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  W co ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?
Niedługo czeka mnie rozmowa rekrutacyjna. Mam jednak problem, w co ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną? Czy to, jak się ktoś ubierze na rozmowie kwalifikacyjnej zależy od decyzji o przyjęciu do pracy? Czy ubiór na rozmowie kwalifikacyjnej jest adekwatny do stanowiska o które się ubiegamy? Jak uważacie, czy jeśli ktoś pomimo tego, że posiada dużą wiedzę i nadaje się merytorycznie na określone stanowisko, na rozmowę rekrutacyjną np. do banku przyjdzie w dżinsach to może nie dostać z tego powodu posady? Zapraszam do dyskusji na ten temat, bo zapewne przyszłych studentów (i nie tylko) ten problem prędzej czy później będzie dotyczył.
klata24 15 27,659 24-05-2017, 12:14
Ostatni post: janko22



Browsing: 1 gości