Witaj! Logowanie Rejestracja

Czy warto studiować kryminalistykę?
#1
Myślę o tym, aby po maturze iść na kryminalistykę. Czy warto studiować kryminalistykę? Są to studia, które by mnie ciekawiły ze względu na moje zainteresowania, ale czy jest praca po kryminalistyce? Czy chętnie absolwentów tego kierunku można przyjmować do pracy? Jak uważacie? Dajcie coś więcej znać w tym temacie. Pozdrawiam
 
Reply
#2
Generalnie studia kryminalistyczne są przepustką do pracy w policji. Generalnie wcale nie jest powiedziane, aby zostać np. technikiem kryminalistyki musisz mieć skończone studia wyższe (ale na pewno jest to plusem). Wystarczy wykształcenie średnie oraz bardzo dobre zdrowie. Po przejściu kwalifikacji jest się kierowanym na szkolenie do szkoły policji gdzie przechodzi się masę kursów i szkoleń teoretyczno - praktycznych.

Czy warto studiować kryminalistykę? - Z pracą może być różnie ale wiadomo, że dostać się do policji jest trudno i bardzo przydają się tutaj znajomości. Jeśli interesuje Cię kryminalistyka, uważam, że warto studiować ten kierunek.
 
Reply
#3
Może i warto, ale nie bardzo wiem, co później można robić po tym kierunku? Gdzie można pracować w ogóle?
Zapraszam na profesjonalny kurs, dzięki którym Twoje umiejętności (i zarobki!) na rynku pracy znacząco wzrosną.
 
Reply
#4
Kryminalistyka to w zasadzie laboratorium, chemia, biologia, te sprawy. Pracuje się w dochodzeniówce, oględziny miejsca zbrodni itp. Prócz wiedzy biol-chem trzeba się jeszcze do policji dostać, a więc jako tako prawo, dobra psychika i sprawność fizyczna.

Ale są też studia "kryminologia" - tutaj jest nauka np. o profilowaniu przestępców. Generalnie o przyczynach przestępczości, dlaczego niektórzy to mordercy a niektórzy nie, co na ludzi wpływa, co robić żeby zmniejszyć liczbę przestępstw itp.

Warto rozróżniać te dwa kierunki.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakiego języka obcego warto się uczyć?
Cześć ostatnio pytałem [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Jakiego-j%C4%99zyka-programowania-warto-si%C4%99-uczy%C4%87-w-2012r-t]tutaj[/url] o język programowania, teraz zależy mi na języku obcym. Jakiego języka obcego warto zatem się teraz uczyć? angielski powiedzmy, że już coś tam umiem - co teraz? Jaki drugi język? który przyda się w pracy zawodowej?
twele 9 13,211 02-07-2022, 22:58
Ostatni post: Zdzich



Browsing: 1 gości