Witaj! Logowanie Rejestracja

Czy matura ustna jest brana pod uwagę w rekrutacji?
#1
Czy wyniki matury ustnej z polskiego oraz języka ustnego są brane pod uwagę w rekrutacji na studia czy jest to tylko i wyłącznie umieszczane na dyplomie maturalnym i ma wpływ tylko i wyłącznie na fakt zdania (bądź nie) matury i na studia w zupełności się nie liczy?
 
Reply
#2
Nie. Matura ustna nie jest brana pod uwagę przy rekrutacji.
 
Reply
#3
(09-08-2014, 11:30 )Cubaza napisał(a): Nie. Matura ustna nie jest brana pod uwagę przy rekrutacji.

Nawet, jeżeli na wybrany kierunek studiów liczy się np. język angielski, czyli jest liczona tylko matura pisemna z angielskiego a nie też i matura ustna?
 
Reply
#4
Jak wspomniałem we wcześniejszym poście. Matura ustna nie jest brana pod uwagę. Z żadnego przedmiotu. Nawet z angielskiego. Wszędzie jest liczona tylko matura pisemna.
Tak na logikę. Matura pisemna jest w całej Polsce ta sama. Na podstawie pisemnej jesteśmy w stanie określić jak ktoś napisał w stosunku do ogółu osób. Przy maturze ustnej nie mamy takiego "komfortu" więc nie da się określić jak ją liczyć. Dlatego pod uwagę jest brana tylko pisemna część.
 
Reply
#5
Ale w praktycznych zadaniach, np. podczas rozmowy czy w pracy sprawdza nam się w praktyce właśnie komunikatywna znajomość np. języka angielskiego, dlatego matura ustna powinna być brana pod uwagę w rekrutacji na studia. Takie jest moje zdanie. Na maturze ustnej nie da się np. odpisać, jak to można zrobić na maturze pisemnej.
 
Reply
#6
Czekaj czekaj bo teraz troszkę poszłaś w inną stronę. Zapytałaś czy matura ustna jest brana podczas rekrutacji. Napisałem Ci, że nie bo nie jest wyznacznikiem wiedzy. Matura ustna nie jest jedna w całym kraju więc 90% w Szczecinie nie jest równe 90% w Tarnowie i na odwrót. I jak to potem policzysz? Nie da się.
A jeszcze nie spotkałem się z tym, że po maturze ustnej z angielskiego można uznać, że ktoś jest komunikatywny. Prawda jest taka, że będą Cię nauczyciele próbowali ciągnąć za język tak żebyś miał/a te 30%. Dlatego też matura ustna nie miarodajna i nie powinna byćbrana po uwagę.

Podczas rozmowy o pracę nikt nie popatrzy na maturę. Przyjdziesz i zada Ci kilka pytań po angielsku i Ty będziesz musiała odpowiedzieć. Poza tym na rozmowę o pracę nie przychodzi się z wynikami egzaminu dojrzałości, bo pracodawcę średnio obchodzi jakie wyniki osiągnęłaś na maturze. Sprawdzi to w praniu jak sobie radzisz z językiem.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Matura międzynarodowa w Tarnowie - jaka szkoła?
Obecnie chyba tylko jedna szkoła (II LO) w Tarnowie przygotowuje do pisania matury międzynarodowej. Czy jest jeszcze jakaś inna szkoła? Jak bardzo trudno jest się dostać do tej klasy z maturą międzynarodową? Ktoś ma, miał znajomego który uczęszczał do tej szkoły? Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki i odpowiedzi na moje pytania.
koneton 2 6,136 11-12-2015, 11:23
Ostatni post: miak75



Browsing: 1 gości