Witaj! Logowanie Rejestracja

Stypendium soocjalne a gospodarstwo rolne
#1
Moi rodzice mają gospodarstwo rolne, którego nigdy nie używali, babcia im je przepisała, ale na przykład za rok 2013 naliczyli im z tego 20 tys dochodu (!) Teraz mam pytanie, czy to będzie uwzględniane przy przyznawaniu stypendium socjalnego? Wiem, że posiadanie gospodarstwo rolne muszę wpisać, ale jest możliwość, żeby mi to jakoś odliczyli czy coś podobnego? Tak to bez sensu, przez pieniądze których rodzice nigdy nie widzieli na oczy nie dostane stypendium socjalnego...
 
Reply
#2
Raczej nie ma szans na to, aby odliczyli ten dochód, który ustala się na podstawie tzw. hektarów przeliczeniowych. Z tego co wiem, wybiera się z gminy dokument, który potwierdza (bądź nie) posiadanie ziemi, gruntów rolnych.

Z pomocą zawsze przychodzi nam regulamin pomocy materialnej dla studentów , który mówi, że: "W przypadku uzyskiwania dochodów z gospodarstwa rolnego oraz dochodów pozarolniczych dochody te sumuje się."
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wypłata stypendium
Ma ktoś już moze stypendium socjalne na koncie ? Bo jestem ciekawa czy jest szansa że wpłynie jeszcze dziś..
studentkaxyz 5 7,689 29-11-2016, 18:32
Ostatni post: studentkaxyz



Browsing: 1 gości