Witaj! Logowanie Rejestracja

Czytaj nasze artykuły https://pactor.com.pl/najmodniejsze-kolory-elewacji-jakim-kolorem-pomalowac-dom/%
Ekonomia czy finanse i rachunkowość?
#1
Mógłby mi ktoś napisać, który z kierunków studiów będzie lepszy: ekonomia czy finanse i rachunkowość? Który z nich warto studiować, który jest ciekawszy, bardziej przyszłościowy i po którym możemy liczyć na lepsze szanse zatrudnienia? Kogo bardziej szukają pracodawcy - ekonomistów czy finansistów? Praca księgowego by mi się też podobała a jak wiadomo studia na tych kierunkach by mi to umożliwiły.
 
Reply
#2
Ciężko jest jednoznacznie określić, który z podanych przez Ciebie kierunków jest lepszy i zapewni Ci pracę w przyszłości. Osobiście na pewno byłbym skłonny, aby studiować bardziej finanse i rachunkowość, który to wprawdzie nie jest jakimś super kierunkiem, jednak możliwości pracy po nim są na pewno większe niż po Ekonomii. Na pewno łatwiej jest się dostać na Ekonomię, jednak jest to jeden z kierunków studiów bez przyszłości który każdego roku produkuje tylko bezrobotnych, zatem dobrze się zastanowić przed wyborem kierunku dalszej nauki.
Na obu kierunkach na pewno wymagana jest bardzo dobra znajomość matematyki, w szczególności statystyka oraz liczenie nie powinno sprawiać Ci problemów, chcąc iść na te studia.

Generalnie powinno iść się na taki kierunek studiów, który nam bardziej pasuje i w którym czujemy się bardziej pewnie, ale z drugiej strony trzeba także brać pod uwagę wszystkie tendencje na rynku pracy, aby nie tylko studiować to co się lubi, ale też to, po czym będzie możliwość pracy w wyuczonym zawodzie.
 
Reply
#3
Tylko teraz pozostaje pytanie, czy Ekonomia jest tak samo kiepsko wykładana np. na SGH jak i na mniejszych uczelniach jak PWSZ w Tarnowie? to jest zasadnicza kwestia, gdyż jeśli po skończeniu SGH w stolicy są lepsze perspektywy, to chyba wszystko jasne Uśmiech
 
Reply
#4
Ekonomia to jest takie pomieszanie matematyki, bankowości, analizy finansowej, statystyki, rachunkowości z domieszką marketingu i prawa. Zatem jeśli ktoś nie ma sprecyzowanych zainteresowań, to mógłby wybrać ekonomię bo jest tam mieszanina tak naprawdę wszystkiego po trochu, a po ukończeniu studiów magisterskich zawsze można skończyć studia podyplomowe z wybranej przez siebie już konkretnej specjalizacji.
 
Reply
#5
Ja osobiście zawsze doradzam wybieranie Finansów i Rachunkowości. Ekonomia jest bardzo ogólnym pojęciem, musisz się potem dużo napracować aby zostać specjalistą w danej jednej dziedzinie. Finanse są wg mnie bardziej życiowe, to jest coś co będzie obecne zawsze i wiedza na ten temat jest teraz bardzo poszukiwana, szczególnie gdy mamy takie czasy, że zadłużamy się coraz częściej i na coraz większe kwoty, ktoś udostępnił kiedyś takie statystyki i przyznam, że troche mnie to przeraziło. Dużo ludzi idzie po najłatwiejszej linii oporu i zamiast np nauczyć się inwestować na giełdzie wolą iść do instytucji pożyczkowych no a potem się to kończy niczym innym jak długami. Także warto zadbać o swój portfel i uczyć się stricte o finansachOczko
 
Reply
#6
Ciężko powiedzieć, jeśli chcesz pracować np. w banku, to lepszym kierunkiem będą właśnie finanse i rachunkowość. Z kolei jeśli chciałbyś zostać np. księgowym (lub księgową) - wtedy poleciłbym studia na kierunku Ekonomia. W mojej ocenie i tak po obu kierunkach można robić to samo, czyli pracować w finansach. Jednak w dzisiejszych czasach liczy się bardziej wiedza i doświadczenie niż papierek z uczelni.
 
Reply
#7
Ja osobiście ze swojej strony poleciłbym finanse i rachunkowość. Wydaje się to bardziej rozważnym i ciekawszym kierunkiem, zważywszy, że teraz ekonomia jest prawie na każdej uczelni. Jeżeli chciałbyś w przyszłości zostać księgową, wtedy wybierz właśnie kierunek: finanse i rachunkowość. Po ekonomii ma się zbyt ogólne wiadomości, aby móc zagłębiać się w pracę księgowej. Oczywiście studia magisterskie są tu koniecznością, gdyż po samym licencjacie masz zbyt wąskie horyzonty - taka jest moja opinia.

Co więcej, każdy kierunek studiów różni się w zależności od tego, na jakim wydziale i uczelni są prowadzone - dlatego najlepiej byłoby, abyś na Twoim miejscu przeanalizował programy (syllabusy) obu z tych kierunków i zastanowił się, czy dany przedmiot może być ciekawy lub nie. Na pewno ekonomia na Uniwersytecie Ekonomicznym jest lepszej jakości niż np. na PWSZ w Tarnowie.
 
Reply
#8
Może poczytaj sobie różne notatki z ekonomii i rachunkowości i sam zabłyszczysz co lepszeUśmiech
 
Reply
#9
Jeden i drugi przedmiot jest ciekawy i perspektywiczny. Pytanie co byś chciał w życiu robić. Jeżeli być kasjerem w banku to czy studia są do tego potrzebne? Wydaje mi się, że absolutnie nie.
Jeżeli chcesz zostać doradcą klienta, księgowym, doradcą podatkowym czy kredytowym - tak. Tutaj są duże możliwości.
http://www.forum-kredytowe.pl
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ekonomia - I rok 2014/2015
Czy są tutaj nowi studenci lub studentki na pierwszym roku ekonomii? :)
Mysia 8 6,895 25-09-2014, 23:15
Ostatni post: Stefano Salvatore



Browsing: 1 gości