Witaj! Logowanie Rejestracja

Mieszkać w akademiku czy dojeżdżać?
#1
Witam
Planuje w tym roku studiować fizjoterapię. Jedna sprawa mnie zastanawia, czy da radę studiować ten kierunek nie mieszkając w akademiku, tylko dojeżdżając codziennie?
Chodzi mi tu głównie o rozwleczenie zajęć i to w jakich godzinach kończą się ostatnie. Mam nie daleko do tarnowa, około 30km. Proszę aby wypowiedziały się osoby które studiują ten kierunek, albo obeznane w temacieUśmiech
 
Reply
#2
Mieszkanie 7 minut od uczelni ma same plusy Uśmiech i to juz wystarczający plus
 
Reply
#3
Da się dojeżdżać. Znam osoby co z dalszych miejscowości dojeżdżały. Jednak na dłuższą metę to jest męczące. Prawda jest taka, że zajęcia możesz mieć cały dzień. Na przykład od 7 do 20, z przerwami pomiędzy nimi. Tak, że ja na Twoim miejscu wolałbym mieszkać w akademiku.
 
Reply
#4
Często się tak zdarza, że zajęcia są np do 20:00? Bo w moim przypadku wygląda to tak, że ostatni autobus z Tarnowa mam o 19:00, więc to już wszystko komplikuje:/ Co do akademika, nie mam nic przeciwko tylko z tego co czytałem to nie każdy go dostaje, a ja jako że mam około 30km to ten fakt już zmniejsza moje szanse.
 
Reply
#5
Często nie, ale kiedyś może się zdarzyć. A trzeba brać każdą możliwość pod uwagę Oczko Zawsze można wynająć mieszkanie a nie mieszkać w akademiku.
 
Reply
#6
Studia do 20 średnio przypadają raz na tydzień, góra dwa, czasami w ogóle. Najczęściej studia kończą się koło 16 godziny, czasami krócej.
 
Reply
#7
Cubaza no można, ale wtedy to troszkę drożej wyjdzie i lokatorów trzeba znaleźć xD
green123 a jakie najczęściej przedmioty przypadają na 19:00-20:00, są to jakieś ważne na których pasuje być, czy można sobie tą ostatnią godzinę odpuścić i nic się nie stanie?
 
Reply
#8
Jeżeli miałbym studiować w innym mieście to zdecydowanie wolałbym mieszkać w akademiku. Na dojazdy traci się dużo czasu.
Zapraszam na profesjonalny kurs, dzięki którym Twoje umiejętności (i zarobki!) na rynku pracy znacząco wzrosną.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy w akademiku jest wifi?
Powie mi ktoś, czy w akademikach jest internet bezprzewodowy czy może kablowy jak w niektórych w których mieszkają znajomi? Czy trzeba płacić za internet bezprzewodowy dodatkowo czy jest on już wliczony w cenę opłaty za mieszkanie w pokoju w akademiku?
krecik 21 13,876 07-10-2016, 7:38
Ostatni post: miniek15m



Browsing: 1 gości