Witaj! Logowanie Rejestracja

Jak rozliczacie PITy?
#1
Cześć,

jak w temacie. Pytam bo jakoś nie wyobrażam sobie ogarnąć to i wypisać ręcznie, ale jakoś sobie ludzie z tym muszą radzić.
Słyszałem, że są programy online do tego, szczególnie podobno pitax i coś na e są dobre, ale może polecacie coś innego?
A może jednak ogarniacie to normalnie? W takim razie JAK? Oczko

Pozdrawiam i dzięki!
 
Reply
#2
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że zarejestrowałeś się na forum uczelni po to żeby dowiedzieć się jak rozliczyć PIT.
W tym roku to US może Ci rozliczyć PIT. Jeśli nie masz żadnych odliczeń od podatku to nie musisz nic robić.
Natomiast jeśli masz odliczenia to ja używam programu IPS PITy. Wypełniasz kilka pól i masz i już masz gotowe rozliczenie dla US, które możesz od razu wysłać.
 
Reply
#3
(22-04-2015, 22:10 )Cubaza napisał(a): Jakoś nie chce mi się wierzyć, że zarejestrowałeś się na forum uczelni po to żeby dowiedzieć się jak rozliczyć PIT.
W tym roku to US może Ci rozliczyć PIT. Jeśli nie masz żadnych odliczeń od podatku to nie musisz nic robić.
Natomiast jeśli masz odliczenia to ja używam programu IPS PITy. Wypełniasz kilka pól i masz i już masz gotowe rozliczenie dla US, które możesz od razu wysłać.

Spróbuję tego, dzięki!
 
Reply
#4
Przy okazji tematu rozliczania PIT-ów warto podlinkować wątek: Komu przekazać 1 procent podatku?
 
Reply
#5
Ja co roku przekazuje podatek, chociaż nie są to duże kwoty, ale jak się złoży na to kilka osób, to jest o wiele lepiej.
Zapraszam na profesjonalny kurs, dzięki którym Twoje umiejętności (i zarobki!) na rynku pracy znacząco wzrosną.
 
Reply
#6
Mnie też to za pierwszym razem przerażało Uśmiech Ale gdy się rozlicza PIT online, w programie e-deklaracje na przykład, to Ci wskazuje pola, które musisz uzupełnić. W przypadku jednego pracodawcy naprawdę trudno popełnić błąd. Aha i zapisuj sobie zawsze potwierdzenia, gdy coś wysyłasz online - przyda się w przyszłym roku albo na wypadek, gdyby jakimś cudem wniosek do nich nie doszedł.
 
Reply
  




Browsing: 1 gości