Witaj! Logowanie Rejestracja

agencja ochrony warszawa
Analityk medyczny - zarobki
#1
Witam!
Moja dziewczyna poważnie zastanawia się nad pójściem na studia na kierunku: analityka medyczna. Owszem, jest to ambitny i ciężki kierunek studiów, jednak chciałbym dowiedzieć się od Was, ile zarabia absolwent analityki medycznej? Jak wiadomo, po analityce medycznej można pracować jako diagnosta laboratoryjny czy to w prywatnych laboratoriach czy w szpitalu. W sieci nie mogę znaleźć oficjalnych raportów, które by mówiły, ile faktycznie zarabia analityk medyczny.

Pytanie ma też związek z tym, czy jest sens kończyć pięcio letniestudia czy może lepiej pójść na np. dwuletnie szkolenie po którym zarobki będą takie same jak po studiach magisterskich. Byłbym wdzięczny za nakreślenie sytuacji. Pozdrawiam
Oferuję profesjonalne, dokładne i fachowe sprzątanie mieszkań i firm[/url] w Zielonej Górze. Wszystko to znajdziesz na mojej stronie Zapraszam!
 
Reply
#2
Studia na kierunku medycznym, a do takich zalicza się niewątpliwie analityka medyczna są trudne. Jednak po ukończeniu tych studiów pracy nie ma zbyt dużo, powiedziałbym nawet, że ciężko jest znaleźć pracę po analityce medycznej.
Jeśli już uda nam się taką pracę znaleźć, przykładowo w publicznych szpitalach jest ona bardzo słabo płatna, maksymalnie 2000 zł brutto na start, co w dzisiejszych czasach jest dość słabym wynikiem, o ile nie jest to już pensja głodowa.

Nieznacznie lepiej jest w prywatnych laboratoriach diagnostycznych, gdzie analityk medyczny zarobi trochę więcej niż w publicznych placówkach, czyli około 2500 zł brutto. Teraz pozostaje tylko pytanie - czy warto studiować analitykę medyczną. Jeśli interesuje Cię to zagadnienie, myślę, że warto. Minusem jest duża konkurencja oraz niskie zarobki.

Inaczej jest jednak za granicą, gdzie brakuje specjalistów w zakresie diagnostyki laboratoryjnej. I tak chociażby w USA analityk medyczny zarobi nawet i 40-50 tys. dolarów rocznie.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ile zarabia pozycjoner (młodszy specjalista seo) i ile wynoszą jego zarobki?
Witajcie! Ktoś zajmuje się tutaj tematyką SEO? Chciałbym dzisiaj poruszyć kwestię zarobków młodszego specjalisty ds. SEO. Ile zarabia taki młodszy specjalista a ile starszy SEO? Od czego zależą jego zarobki oraz od jakiej kwoty się zaczynają? Pozdrawiam.
concorcium 5 8,844 28-01-2016, 13:03
Ostatni post: brak_patryk



Browsing: 1 gości