Witaj! Logowanie Rejestracja

polecane firmy
Jak się ubrać na maturę?
#1
Wie ktoś z Was, jak się ubrać na maturę? Co założyć na maturę aby było oficjalnie, ładnie i schludnie? Czy trzeba się bardzo stroić, czy nie jest to zbyt często wymagane? Czy jak pójdę w dżinsach i białej koszuli, to na maturze będzie OK i nikt nie będzie się czepiał czy krzywo patrzył na mnie?
 
Reply
#2
Moim zdaniem niezałożenie garnituru w tak ważnym dniu to brak szacunku dla komisji i ogólnie robienie sobie niczego z (jak sama nazwa wskazuje) - egzaminu dojrzałości. Wybierając strój na maturę powinieneś skorzystać z poniższych kilku rad:
  1. Przede wszystkim na maturę powinieneś ubrać się tak, aby wyglądać czysto i gładko. To wydaje się zupełnie oczywiste. Ubranie na maturę musi być przede wszystkim schludne. Pamiętaj zatem, aby nie tylko wyprać, ale również dokładnie wyprasować koszulę i zadbać o to, aby krawat lub spódnica (w przypadku Pań) nie miały na sobie żadnych plam.
  2. Ubranie musi być wygodne. Na nic zda się nawet najelegantszy, najczystszy i najdroższy garnitur, jeżeli nie będziesz czuł się w nim komfortowo i wygodnie. Twój ubiór musi być tak dobrany, aby nie było Ci ani za gorąco, ani za zimno. Pamiętaj, że musi Ci się wygodnie stać jak i siedzieć. Warto zatem zapomnieć o ubraniach, które znacznie krępują ruchy. Maturzystki, jeżeli na co dzień nie chodzą w szpilkach, nie powinny ich na siłę zakładać.
  3. Wcale nie musi być na czarno i biało. Czasy, gdy na maturę ubierało się tylko w czerń i biel są już dawno za nami. Obecnie w ubiorze na maturę dopuszczalne są praktycznie wszystkie stonowane kolory, z których każdy powinien wybrać taki, w którym po prostu wygląda i czuje się ładnie. Może to być zatem połączenie ciemnego brązu, jasnej szarości, głębokiego granatu albo beżu. W wielu przypadkach to jednak biała koszula jest najlepszym rozwiązaniem, nie warto zatem przesadzać z kolorami.
  4. Wzory są mile widziane. Nie tylko te na maturze Uśmiech. Odpadają jednak zdecydowanie wszelkiego rodzaju wyraziste wzory – kwiaty, duże grochy, szerokie paski. Jednakże delikatne prążki albo kropeczki będą ciekawym urozmaiceniem w naszym maturalnym wyglądzie. Panowie mogą sobie pozwolić na prążkowaną marynarkę, a Panie – wybrać na przykład wzorzystą spódnicę, do której dopasują gładki żakiet i białą bluzkę, co będzie delikatnie podkreślało Wasz indywidualizm w ubiorze.
To są takie najważniejsze wskazówki odnośnie naszego ubioru na maturze. Należy pamiętać, że na maturze należy zrezygnować z prowokującego ubioru. Nie powinno się ubierać minispódniczek czy bluzek z dużymi dekoltami. Ważna jest też skromna fryzura a także delikatny makijaż.
Zapraszam do uczestniczenia w życiu forum, pozdrawiam serdecznie Wasz Kuba Uśmiech
 
Reply
#3
W dżinsach na maturę? Nie masz już garnituru nawet? Powinieneś się ubrać odświętnie, na biało-czarno. Nawet w jeden dzień nie chce Ci się garnituru założyć? Wstyd...
 
Reply
#4
Zdarzały się u mnie rok temu przypadki przyjścia na maturę w jeansach i białej koszuli Język Ale to były pisemne egzaminy nie ustne, zatem nie było tam bezpośredniego kontaktu z komisją egzaminacyjną Uśmiech
Potrzebujesz fachowca z piłą spalinową do przycięcia kilku gałęzi lub wycięcia całych drzew? Zerknij tutaj
 
Reply
#5
Na maturę po prostu idziemy ubrani jak na każdy egzamin ; ) Czyli najlepiej odświętnie. Raz możemy się chyba ubrać w garnitur czy ładną sukienkę biało czarną Uśmiech
 
Reply
#6
Witam. Czytałem trochę tutaj po forum, ale nie znalazłem odpowiedzi. Piszę w tym roku maturę i chodzi o ubiór. Czy mogę iść w czarnych, normalnego kroju jeansach, koszuli, marynarce i butach od garnituru? Nie chodzi o bunt czy to, że nie chce mi się ubierać pełnego garnituru, lecz o to, że nie posiadam go, a nie stać mnie na garnitur. Dziękuję i pozdrawiam.
 
Reply
#7
Skoro on pisał w takim stroju to Twój ubiór nie będzie stanowić problemu... ^^


 
Reply
#8
Wydaje mi się, że ten filmik to fake. Gdyby ktoś przyszedł na maturę w stroju kąpielowym to najzwyczajniej nie zostałby na nią wpuszczony. Przecież każdy przed wejściem podpisywał listę obecności.
 
Reply
#9
Fake czy nie fake ;p Nie ma zapisu chyba, że trzeba przyjśc na galowo. To tylko świadczy o Twoim szacunku w stosunku do tego "ważnego" dnia jak i komisjii. Jeśli przyjdziesz w jeansach, koszuli, marynarce i butach do garnituru to przecież Cie nie wywalą.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy poprawiając maturę poprzedni wynik się kasuje?
Mam takie dość klarowne pytanie, gdybym w tym roku poprawiał maturę z Fizyki to wynik procentowy z poprzedniej matury (z zeszłego roku) się anuluje? Czy może jest tak, że poprzedni wynik matury jest nadpisywany ale tylko w przypadku, gdy tą maturę poprawkową napisałem lepiej? Czy nie ma to znaczenia?
plumber 2 6,275 11-12-2015, 11:10
Ostatni post: miak75



Browsing: 1 gości