Witaj! Logowanie Rejestracja

Czy poprawiając maturę poprzedni wynik się kasuje?
#1
Mam takie dość klarowne pytanie, gdybym w tym roku poprawiał maturę z Fizyki to wynik procentowy z poprzedniej matury (z zeszłego roku) się anuluje? Czy może jest tak, że poprzedni wynik matury jest nadpisywany ale tylko w przypadku, gdy tą maturę poprawkową napisałem lepiej? Czy nie ma to znaczenia?
 
Reply
#2
§ 9. 1. Absolwent, który ponownie przystąpił do egzaminu maturalnego i podwyższył wynik egzaminu maturalnego z danego przedmiotu lub przedmiotów lub zdawał egzamin maturalny z przedmiotu lub przedmiotów dodatkowych, otrzymuje aneks do świadectwa dojrzałości.

Czyli jak napiszesz na gorszy wynik, nie dostaniesz takiego aneksu zwyczajnie.
Zapraszam do uczestniczenia w życiu forum, pozdrawiam serdecznie Wasz Kuba Uśmiech
 
Reply
#3
Czyli mówiąc najprościej, pisząc jeszcze raz maturę nie możesz jej bardziej zepsuć, czyli formalnie nie możesz uzyskać gorszego wyniku. W praktyce jest to możliwe oczywiście, ale na świadectwie maturalnym pozostaje tylko ocena wyższa, czyli ta z poprzedniego egzaminu.

Na aneksie do świadectwa dojrzałości może zostać umieszczona nowa ocena tylko w przypadku, jeżeli jest to ocena wyższa niż ta, która widnieje na świadectwie maturalnym.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy warto zdawać maturę międzynarodową?
No właśnie, jak uważacie, czy jest w ogóle sens podchodzić do matury międzynarodowej? Moje liceum oferuje właśnie tego typu maturę i nie wiem czy warto się na to skusić. Wie ktoś, czy na np. amerykańskie i brytyjskie uczelnie można dostać się mając zdaną Polską maturę? Czy wymagana jest jedynie międzynarodowa matura? Jak uważacie? Pozdrawiam
Dawidek 8 10,270 11-12-2015, 10:57
Ostatni post: miak75



Browsing: 1 gości