Witaj! Logowanie Rejestracja

Jak zostać nauczycielem akademickim?
#1
Witam
Pytanie takie jak w tytule wątku: jak zostać nauczycielem akademickim na uczelni? Co trzeba spełnić, są prowadzone jakieś egzaminy wstępne albo standardowa rekrutacja itd. ? Jak to wygląda w przypadku nauczycieli akademickich właśnie?
 
Reply
#2
Jeżeli chcesz zostać nauczycielem akademickim, na pewno musisz mieć zrobiony doktorat, jeśli oczywiście chcesz wykładać , bo np. ćwiczenia prowadzą w niektórych przypadkach mgr , teraz akurat PWSZ w Tarnowie poszukuje pracowników. Popatrz sobie na ogłoszenia na naszej stronie internetowej i tam masz wszystko wypisane co i jak. Oczywiście wymogi mają nieziemskie a wynagrodzenie - cóż, bez komentarza Uśmiech
 
Reply
#3
Czasami zdarza się, że wybitnym studentom proponują pozostanie na uczelni i karierę naukową.
Potrzebujesz fachowca z piłą spalinową do przycięcia kilku gałęzi lub wycięcia całych drzew? Zerknij tutaj
 
Reply
#4
(10-07-2012, 13:26 )studentPWSZ napisał(a): Czasami zdarza się że wybitnym studentom proponują pozostanie na uczelni

U nas to raczej mało prawdopodobne, bo po pierwszym stopniu (lic., inż.) nie proponują jednak od razu dalszej pracy na uczelni Oczko Poza tym zarobki na uczelni początkującego asystenta nie należą do zbyt dużych i atrakcyjnych.
Zapraszam do uczestniczenia w życiu forum, pozdrawiam serdecznie Wasz Kuba Uśmiech
 
Reply
#5
admin, wcale to nie jest takie trudne. Na początku zostajesz asystentem/technicznym na przykład. Dopóki nie zrobisz magistra. Potem po zrobieniu magistra możesz zostać na uczelni jako nauczyciel akademicki. Nie jest to wcale ciężko zrobić Oczko
 
Reply
#6
Powiedzcie mi proszę, jak mogę zostać wykładowcą na uczelni wyższej i prowadzić wykłady? Czy ciężkie jest życie takiego wykładowcy/prowadzącego? Czy stanowisko wykładowcy to to samo co nauczyciela akademickiego?
 
Reply
#7
Nie, generalnie wykładowca to nie jest ta sama osoba co nauczyciel akademicki, ale to też zależy od wielu czynników. Pracownik naukowy (czyli osoba ze stopniem doktora) zajmuje się zarówno sferami naukowymi - prowadzi badania oraz sferami dydaktycznymi - wykłady i zajęcia dla studentów. Można także na uczelniach znaleźć osoby będące zatrudnione na stanowisku: "Pracownika dydaktycznego" - taka osoba prowadzi tylko zajęcia dydaktyczne, nie prowadzi żadnych badań.
 
Reply
#8
Aby zostać wykładowcą na uczelni wyższej, należy spełnić wymagania określone w odpowiednich rozporządzeniach (w praktyce trzeba mieć skończone studia I i II stopnia z wyróżnieniem). Niestety, na polskich uczelniach publicznych brakuje młodych osób chętnych do pracy na uczelniach. Dlaczego? Przede wszystkim minusem są zarobki. 1500 zł miesięcznie dla asystenta (osoba nie mająca stopnia doktora). Często, aby takie osoby mogły się utrzymać, muszą pracować na kilku uczelniach.

Inaczej wygląda sprawa na uczelniach prywatnych. Te, aby skusić pracowników do pracy w ich szeregach kuszą wynagrodzeniem. Adiunkt (osoba ze stopniem doktora) może liczyć nawet na kilka tysięcy złotych netto "na start", co jest kilka razy więcej w porównaniu do uczelni publicznych.
Zapraszam do uczestniczenia w życiu forum, pozdrawiam serdecznie Wasz Kuba Uśmiech
 
Reply
#9
A jakie są zarobki na PWSZ w Tarnowie wśród nauczycieli akademickich? Są one dostosowane do średniej, czy zarobki na uczelni np. nauczyciela akademickiego zależą od uczelni?
Czy jeżeli ja jestem chętny pracować na uczelni to gdzie można takie rzeczy zgłaszać?
 
Reply
#10
(22-09-2013, 11:22 )zabavny napisał(a): A jakie są zarobki na PWSZ w Tarnowie wśród nauczycieli akademickich?

Tak, zarobki na PWSZ są regulowane przez ustawę i są one na wszystkich uczelniach takie same. Oczywiście nie dotyczy to stanowisk kierowniczych (rektor, prorektor, dziekan) gdzie zarobki zależą też od wielkości uczelni.

Jeżeli jesteś zainteresowany pracą nauczyciela akademickiego i spełniasz określone kryteria, musisz szukać ofert pracy (tzw. konkursów na stanowisko) na stronach uczelni. Zazwyczaj często są publikowane gdy kogoś poszukują.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jakie studia trzeba skończyć żeby zostać komornikiem?
Od dawna bardzo chciałem być komornikiem. To jest po prostu moim zdaniem zawód dla mnie. Jakie muszę skończyć studia żeby zostać komornikiem? Czy ogólnie łatwo jest nim zostać? Są jakieś studia dedykowane typowo komornikom czy to jest po prostu jakiś kurs albo studia podyplomowe?
sobity 5 12,942 26-01-2016, 10:21
Ostatni post: brak_patryk



Browsing: 1 gości