17 latek - czy może już pracować na umowę zlecenie?
To tak pytanie związane z moim bratem o którym wspomniałem wcześniej, że chce zarobić w wieku 17 lat. Czy zatem może on już pracować legalnie na umowę zlecenie? Czy to jest dopiero możliwe od 18 lat?

Tak, 17 latek może już pracować normalnie na podstawie umowy zlecenie. Pracować może od 16 roku życia, ale ma jakieś ograniczenia w czasie pracy dziennie i chyba na nocki nie może pracować i dźwigać jakiś tam ciężarów. Nie pamiętam dokładnie przepisów, bo 17 lat miałem 10 lat temu.
Hobbysta, rowerzysta, człowiek ceniący ciszę i święty spokój przede wszystkim w życiu.

Okej, dzięki za odpowiedź. Gdyby jednak ktoś miał szerszy pogląd na tą sprawę, bardzo proszę o wyjaśnienie mi tej kwestii.

17 latek może być zatrudniony na umowę o dzieło, jednakże w przypadku tej formy wymagana jest zgoda przedstawiciela ustawowego. W takim przypadku o wiele lepiej byłoby zawrzeć np. umowę o pracę, gdyż wtedy taka zgoda nie jest wymagana.

Osoba mająca 17 lat jest niepełnoletnia, zatem nie ma możliwości jeszcze do podejmowania decyzji zobowiązujących a do takich należy właśnie umowa zlecenie. W takich przypadkach zgodę musi wyrazić opiekun prawny takiej osoby. Jeżeli taka umowa została podpisana bez zgody opiekuna prawnego, może zostać ona unieważniona, jeżeli opiekun prawny się na to nie zgodzi. W przypadku umowy o pracę nie trzeba już zgody opiekuna prawnego.

Czy aby pracować w szkole językowej potrzebne są studia?
Mam takie pytanie do Was: czy aby pracować w szkole językowej jako lektor, trzeba mieć skończone studia nauczycielskie? Czy może wystarczy posiadać np. doświadczenie w przebywaniu ileś lat zagranicą i wystarczy dobrze znać dany język? Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie?
Rahl156 3 3,323 10-12-2015, 10:51
Ostatni post: admin