Liczba postów: 4
4
Dołączył: Oct 2012
Witam
Czy inżynier jest wykształceniem wyższym czy może wyższym niepełnym-jak licencjat? Ktoś mógłby to wyjaśnić bo różne chodzą teorie.
Liczba postów: 109
1
Dołączył: Apr 2012
Nie ma teorii. Jest rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (Dz.U.2011.196.1167).
Zarówno inżynier jak i licencjat to jak najbardziej pełnoprawne wyższe wykształcenie. Nie ma czegoś takiego jak wykształcenie wyższe niepełne.
Liczba postów: 2,918
294
Dołączył: Jan 2012
Wiele osób mówi na wykształcenie "wyższe niepełne" że jest to okres w czasie w którym oczekuje się do obrony pracy dyplomowej. Jednakże jest to również błąd
Inżynier jak i licencjat to wykształcenie wyższe po którym można kontynuować naukę na studiach II stopnia, a potem na studiach III stopnia.
Liczba postów: 13
8
Dołączył: Jan 2012
Studia inżynierskie, po ich skończeniu ma się w pełni wykształcenie wyższe, według naszego polskiego nazewnictwa. Nie wnikam tutaj w nazewnictwo zagraniczne typy Bachelor czy Master. W Polsce, według prawa inżynier oraz licencjat to w 100 procentach wykształcenie wyższe i każdy kto twierdzi i pisze, że inżynier jest wykształceniem niepełnym powinien się podszkolić i wrócić do szkoły, ewentualnie na studia.
Wiele osób natomiast twierdzi, że inżynier nie równa się z magistrem, a skoro magister to wykształcenie wyższe to inżyniera wykształceniem wyższym trudno nazwać. Tylko jak jest z licencjatem? Czy zaprzestanie nauki na uzyskaniu stopnia licencjata daje nam prawo do stawiania sobie przed imieniem stopnia: lic.? Tylko dlaczego po skończeniu studiów magisterskich wypisujemy już tylko samo mgr bez dopiska lic.. Z kolei po studiach inżynierskich z kolei możemy sobie dopisać: mgr inż..
Liczba postów: 278
0
Dołączył: Mar 2014
Bo mgr lic. nie brzmi profesjonalnie
a dodanie do mgr inżyniera już tak