Witaj! Logowanie Rejestracja

Po czym poznać, że telefon jest zawirusowany?
#1
Jakie objawy i zachowanie naszego smartfona może nam dać do myślenia, że telefon jest zawirusowany? Po czym można to poznać? Czy samoczynne włączanie się podświetlenia w smartfonie jest już oznaką, że jest na nim jakiś wirus albo inne dziadostwo? Czy może jest to wina bardziej sprzętowa niż wirusów? Jak poznać, że telefon jest zawirusowany i zaśmiecony szkodnikami?
 
Reply
#2
Samoczynne podświetlanie się ekranu może być wywołane przez różne aplikacje, niekoniecznie wirusy. Jeśli mówimy no Androidzie to polecam dwie aplikacje - Air Push Detector oraz Wakelock Detector, które powinny pomóc znaleźć winowajcę.
Miło było, ale się skończyło, teraz pora na prace i rodzinę.
 
Reply
#3
Jak jeszcze można poznać czy telefon ma wirusa albo czy ktoś włamał się do telefonu? Jak sprawdzić, czy telefon jest zawirusowany?
 
Reply
#4
(21-01-2014, 20:35 )kazek napisał(a): Jak jeszcze można poznać czy telefon ma wirusa albo czy ktoś włamał się do telefonu? Jak sprawdzić, czy telefon jest zawirusowany?

Czynników, które pozwolą nam stwierdzić, że mamy w telefonie wirusa jest kilka. Przede wszystkim najpopularniejszym objawem jest fakt, że wirus sam się ujawnia, użytkownik otrzymuje komunikat o tym, że telefon został zainfekowany.

Kolejnym czynnikiem jest szybsze niż zwykle rozładowywanie się baterii. Oczywiście czynników które pozwolą wydłużyć pracę smartfona na baterii jest kilka i niekoniecznie nagły spadek żywotności baterii musi oznaczać, że mamy wirusa. Jednak jeśli do tej pory bateria trzymała na kilka dni a nagle z dnia na dzień wymaga ładowania codziennie, to coś jest nie tak.

Kolejna rzecz, która może sygnalizować, że posiadamy wirusa jest brak możliwości uruchomienia niektórych aplikacji - czy to poprzez podmianę ikonek, czy poważniejszej awarii.

Częstym objawem wirusa w smartfonie/telefonie jest wysoki rachunek telefoniczny. Są znane wirusy, które wysyłają wiadomości MMS (oczywiście niepostrzeżenie dla właściciela telefonu) do wszystkich osób spośród które mamy w swoich kontaktach. Jeśli wirus będzie powtarzał tą czynność cyklicznie, a na liście kontaktów mamy sporo osób, wtedy rachunek telefoniczny może być niemiłym zaskoczeniem.
 
Reply
#5
A co zrobić gdy telefon się już zawirusował? Da się go jakoś odwirusować, usunąć te wirusy? Są jakieś programy antywirusowe? Czy lepiej zrobić formatowanie całego telefonu i tak jakby postawić całe oprogramowanie na nowo?
 
Reply
#6
Możesz stawiać na nowo jak umiesz. Możesz tez po prostu użyć antywirusa. Jest ich pełno na rynku. Ja osobiście polecam antywirusa AVG Pro.
 
Reply
#7
Podstawą jest robienie kopii bezpieczeństwa. Generalnie nie spotkałem się jeszcze z tym, aby ktoś z moich znajomych czy członków rodziny miał zawirusowanego smartfona. Jeżeli pobierasz aplikacje tylko z Google Play oraz nie odwiedzasz w telefonie niebezpiecznych, zagranicznych stron to nie ma szans, abyś padł ofiarą wirusa na telefon Uśmiech

Osobiście twierdzę, że w ogóle na telefonie antywirus nie jest potrzebny. Tylko niepotrzebnie może obciążać dany telefon.
 
Reply
#8
Ze w google play nie ma apek-wirusów? Hahaha no to się uśmiałem Duży uśmiech są ich tam krocie. Zanim je google odkryje i zweryfikuje masa ludzi je instaluje i daje sie nabić w butelkę Uśmiech zweryfikuj swoje informacje kolego
 
Reply
#9
Warto chronić swój telefon, szczególnie, jeżeli jest to nowy smartfon z systemem operacyjnym. Dawniej, gdy były telefony pokroju Nokii 3310 nikt nie próbował przemycić tam wirusa, bo było to znacznie trudne niż jest obecnie.

Ja osobiście mam antywirusa firmy AVG działającego na moim smartfonie, gdyż zależy mi na bezpieczeństwie danych w nim zgromadzonych. Telefonu używam do autoryzacji przelewów w bankach, zatem najbardziej zależy mi na tym, aby nikt nie był w stanie przechwycić jednorazowych kodów autoryzujących przelewy. Osobiście jestem zadowolony z tego antywirusa, wprawdzie nic jeszcze nie wykrył, ale wolę dmuchać na zimne Uśmiech
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jaki jest koszt wymiany gniazda zasilania w laptopie?
Ktoś orientuje się w cenach usług serwisowych? Muszę wymienić gniazdo zasilania w laptopie Samsunga, gdyż raz się ładuje laptop a raz nie. Ktoś z Was mógłby podać mi orientacyjne koszty tej usługi abym mógł się nastawić na pewne koszty. Samemu tego na pewno się nie podejmę, więc w grę wchodzi jedynie usługa serwisu. No i zależy mi też na gwarancji na to gniazdo a jak zrobię to samemu to takowej nie będzie i w dodatku mogę coś jeszcze spartolić.
marcin.piwek 6 94,539 18-05-2016, 2:31
Ostatni post: miniek15mBrowsing: 1 gości