Liczba postów: 2
2
Dołączył: Jun 2012
Chciałabym się od Was dowiedzieć, czy lepsze będą studia humanistyczne czy może techniczne? Które kierunki będą lepsze, bardziej przyszłościowe i na jakich najlepiej się skupić? Jak osobiście uważacie, czy lepsze bedą studia humanistyczne czy techniczne? Które warto studiować z praktycznego punktu widzenia? Jak sądzicie? Co polecacie studiować?
Liczba postów: 2,804
7
Dołączył: Jan 2012
Poczytaj forum a wszystkiego się dowiesz. Nie opłaca się studiować kierunków humanistycznych, chyba, ze rodzice już załatwili Ci prace i chcesz tylko papierek. Bo pracy po tych studiach nie znajdziesz
Liczba postów: 2,918
294
Dołączył: Jan 2012
Poczytaj poniższe wątki:
- Na jaki kierunek studiów warto iść w 2012?
- Jaki kierunek studiów jest opłacalny?
- Najlepiej opłacalne zawody w Polsce
Na forum tego typu zagadnienia były wielokrotne poruszane. Powszechnie wiadomo, i nawet w różnego rodzaju mediach jest to ogłaszane, że w dzisiejszych czasach tylko kierunki techniczne zapewnią nam pewną pracę po skończeniu studiów.
Liczba postów: 9
1
Dołączył: Aug 2012
Ale techniczne kierunki chyba też nie gwarantują w 100% pracy, czyż nie tak jest? Co mają zrobić humaniści którzy po prostu są słabi z matematyki? Czy muszą na siłę studiować kierunki techniczne i uczyć się matematyki, fizyki czy mechaniki?
Liczba postów: 2,804
7
Dołączył: Jan 2012
Napisałem w innym temacie, napisałem i tutaj. Nie każdy musi iść na studia. To nie jest podstawówka, że wszyscy muszą do niej iść. Studia nie są wszędzie wymagane dlatego jeżeli ktoś idzie na studia, które są mało przyszłościowe to niech nie będzie miał żalu do całego świata, że nie udało mu się znaleźć pracy po ich skończeniu.
Liczba postów: 9
1
Dołączył: Aug 2012
Ja też w tamtym drugim temacie odpowiedziałem jak to wygląda moim zdaniem. Generalnie podsumuję to i tutaj. W obecnych czasach jeśli ktoś zastanawia się na studiami humanistycznymi lub technicznymi, niech nie kieruje się tylko swoimi zainteresowaniami. Owszem, ktoś kto interesuje się literaturą może studiować filologię polską czy bibliotekoznawstwo i będzie mu to sprawiało przyjemność, ale pracy po tym nie da się znaleźć ot tak.
W dzisiejszych czasach przy wyborze kierunku i charakteru studiów (techniczne, medyczne, humanistyczne itd.) należy też kierować się rynkiem pracy. Owszem, całkowite studiowanie czegoś co nas zupełnie nie interesuje mija się z celem, jednak wybierając kierunek studiów trzeba szukać złotego środka, czyli znaleźć kierunek, który zapewni nam zarówno pracę, jak i będzie dla nas ciekawy i interesujący.
Liczba postów: 2,918
294
Dołączył: Jan 2012
(03-08-2012, 23:04 )koll napisał(a): A techniczne kierunki chyba też nie gwarantują w 100% pracy, czyż nie tak jest? Co mają zrobić humaniści którzy matmy nie czają za bardzo...
Owszem, nie gwarantują. Żadne kierunki studiów nie zagwarantują nam pracy po ich skończeniu. Tak samo jak skończenie samej informatyki stosowanej również nie gwarantuje, że wszyscy nas przyjmą z otwartymi rękami. Potrzeba specjalistów w konkretnej gałęzi danego kierunku, ale sami też musimy coś w tym kierunku zrobić, uczyć się, zdobywać certyfikaty abyśmy byli atrakcyjni dla pracodawcy.
Liczba postów: 652
11
Dołączył: Jun 2012
A tam gadanie, że po studiach humanistycznych niby nie ma pracy.
Ja osobiście znam bardzo wiele osób, które pracują na kasie tudzież w magazynie w supermarketach a dla bardziej ambitnych dodam, ze znajoma po licencjacie jest nawet kierownikiem w znanej sieci fast food'owej na M
A tak całkiem serio i na poważnie. Jak już pisałam, wszystko zależy od ambicji danej osoby, znajomości, farta. A jak się coś kocha, to czemu nie sprawić żeby Ci za to płacili?
Liczba postów: 2,804
7
Dołączył: Jan 2012
laura napisał(a):ze znajoma po licencjacie jest nawet kierownikiem w znanej sieci fast food'owej na M
To akurat nie jest jakimś nie wiadomo jakim osiągnięciem
Mogłem zostać kierownikiem restauracji w Dębicy na pierwszym roku studiów, ale przez studia dzienne niestety mi się nie udało
Czyli ja mogłem zostać z zawodem technika a nie wykształceniem wyższym