Witaj! Logowanie Rejestracja

Opinie o ekonomii. Czy warto kończyć studia ekonomiczne?
#6
W głupocie ludzkiej ?Język Odpowiem Ci przykłademOczko Idzie co roku na jakiś tam kierunek po 100-150 osób. Kandydatów na jedno miejsce jest załóżmy dwóch, może trzech. Każdy z tych kandydatów przelewa pieniążki na konto uczelniane z tytułu rekrutacji. Tym sposobem mamy 450*80=36000 z jednego kierunku.
Uczelnia nie służy do tego żeby robić kierunki, na które nikt nie pójdzie. Uczelnia musi na siebie zarobić. Dlatego w dalszym ciągu mamy administracje/ekonomię/fizjoterapię/filologię polską itp. kierunki na każdej uczelni, bo ludzie na to pójdą. Co z tego, że kierunek generuje bezrobotnych. Uczelnię to rybka po tym jak już wyszkoli takiego pracownika. Wczoraj słyszałem o tym, że gdzieś tam w Polsce jest kierunek Rybołówstwo, czy jakoś tak. Na ten kierunek poszło, uwaga 20 osób. Nie więcej, nie mniej. I próbują jakoś ten kierunek wypromować, tylko moje zdanie na ten temat jest takie, że nie wiem czy to się uda bo na to nikt nie pójdzie.

Przyszłościowe kierunki ? Gazownictwo i metalurgia(nie jest to typowo ścisły przedmiot), biomechanika itp.
 
Reply
  


Wiadomości w tym wątku
Opinie o ekonomii. Czy warto kończyć studia ekonomiczne? - przez Cubaza - 10-04-2012, 19:33

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy będąc na drugim roku mogę zmienić studia dzienne na zaoczne?
Mam pytanie, czy jeśli wybrałem już promotora na studiach dziennych, na drugim roku, itp, czy na trzecim roku mogę przejść na studia zaoczne? Da się tak to zrobić?
nikolas 1 3,960 25-05-2015, 13:50
Ostatni post: green123



Browsing: 1 gości