17-01-2012, 22:44
A może filologia rosyjska?
Może właśnie język rosyjski jest potrzebny na uczelni? Może warto by go umieścić w swojej ofercie? Nie musieliby na UJ ludzie jechać...

Jak uważacie??
20-01-2012, 11:41
A może filologia rosyjska?
Może.Jednak nie wydaje mi się, by miało to tak duże wzięcie.
Zresztą ciężko to przewidzieć.

Gdyby się opłacało, otworzyli by już ten kierunek pewnie jakiś czas temu. A może kadry nie mają odpowiedniej? Nie wiadomo.
12-02-2012, 23:32
13-02-2012, 11:33
A może filologia rosyjska?
(12-02-2012 23:32 )dzielnicowy napisał(a):  A filologia romańska? Ilu jest tam studentów? To też jest przecież dziwaczny kierunek jak dla mnie.

23+15 = 38 studentów na całym roku filologii romańskiej.

Która filologia najbardziej przyszłościowa
Chociaż żadna nie daje gwarancji pracy. Po "Angielskiej" możesz być nauczycielem lub tłumaczem. Nauczyciel pracy ot tak nie znajdzie, tłumacz prędzej, chociaż konkurencja ogromna. Nie ma jakiegoś "złotego kierunku", szczególnie pośród humanistycznych, a filologie takie są.
barti81 4 2,952 22-08-2015 20:44
Ostatni post: alikrysiak
  Czy warto studiować filologię hiszpańską?
[quote="Dobromir"]Filologię zawsze warto studiować. [/quote] Daj mi jeden argument przemawiający za tym.
szegid 5 2,810 14-08-2015 0:28
Ostatni post: Kurapika
  Czy warto studiować filologię włoską?
W ostatnich latach filologie mocno tracą. Co roku jest mnóstwo absolwentów różnej maści filologii, czy to germańskiej, angielskiej, czeskiej, rosyjskiej, hiszpańskiej, włoskiej itd. którzy gdzieś muszą znaleźć pracę. Na pewno moim zdaniem w dzisiejszych czasach, jeżeli już myślimy o studiach filologicznych, które de facto są dla humanistów, nie warto studiować popularnych filologii takich jak chociażby filologia angielska czy germańska, gdyż teraz każda uczelnia w kraju (podkreślam - każda) praktycznie ma w swojej ofercie właśnie filologię angielską i germańską. Jeżeli zatem chodzi o tą kwestię, w mojej ocenie na pewno bardziej jest warto studiować filologię włoską niż np. filologię angielską. Jeśli kręci cię ten język i chcesz z nim związać swoją przyszłość to śmiało wybierz się na studia w tym kierunku. Pracę bez problemu można znaleźć, chociażby w tłumaczeniach czy consultingu.
Furmana Kapłana 1 1,884 01-09-2014 16:54
Ostatni post: admin
  Czy będą nowe kierunki filologiczne na PWSZ w Tarnowie w roku 2012/2013?
Nic się raczej na to nie zapowiada, by planowali uruchomić w tym roku akademickim nowe kierunki filologiczne. Planowane jest uruchomienie nowych kierunków - artystycznych , plastycznych i muzycznych.
bunny18 3 2,468 24-02-2012 17:20
Ostatni post: admin