14-06-2015, 16:24
Co jeśli nie utworzy się wybrana specjalizacja?
No właśnie, co jeśli przez niewystarczającą liczbę chętnych nie utworzy się specjalizacja, którą się wybrało? Powiedzmy, że te, które zostaną utworzone mi nie odpowiadają, czy w takim wypadku lepiej poszukać sobie innej uczelni, czy może powtórzyć pierwszy rok?
19-08-2015, 17:06
Co jeśli nie utworzy się wybrana specjalizacja?
Wtedy po prostu chcąc się utrzymać na studiach będziesz musiał wybrać tą specjalność, które zostaną utworzone. Zazwyczaj jest tak, że na siłę (losowo) zostaniesz do którejś z nich przydzielony.

Egzamin końcowy poziom B2
Ma ktoś może rozwiazany egzamin z tamtego roku? Prosze o pomoc.
Atena7 2 2,131 20-11-2016 22:36
Ostatni post: MoniaL
  Czy po filologii angielskiej jest praca?
Cześć, tak jak praktycznie w każdej dziedzinie - wszystko zależy od Ciebie. Ofert pracy nie jest tak wiele jak chociażby w dziedzinie informatyki, jednak uważam, że będąc dobrym w tej dziedzinie - bez problemu można sobie poradzić. Jeśli można zarobić na nagrywaniu śmiesznych filmów na YouTube (niekoniecznie bezpośrednio na wyświetleniach, ale na współpracy z przeróżnymi firmami chociażby), to z pewnością można poradzić sobie na rynku jako specjalista od języków. Wszystko zależy od tego w jakim stopniu język angielski rzeczywiście Cię pasjonuje i ile wysiłku jesteś w stanie zainwestować, żeby stworzyć dla siebie pożądaną sytuację. Studenci filologii z reguły idą w kierunku tłumaczeń, bądź nauczycielstwa. Pierwszy z nich to praca głównie w samotności, siedząc - pewnie przypadnie Ci do gustu, jeśli jesteś silnym introwertykiem :) Nie mam pojęcia o rynku tłumaczeń, jednak zewsząd dochodzą do mnie słuchy, że w Polsce nie jest zbyt dobrze - praca żmudna, a zysk proporcjonalnie niewielki. Jednak biorąc pod uwagę, że istnieją ludzie, którzy dobrze radzą sobie finansowo w tej dziedzinie - nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś do nich dołączył. Jeśli chodzi o nauczycielstwo, ciekawym kierunkiem jest TEFL (Teaching English as a foreign language). Z dyplomem (przynajmniej licencjackim) masz dużo więcej opcji do wyboru, jeśli chodzi o lokalizacje. Warunki płacowe również bywają lepsze, chociaż to nie reguła. Dyplom, choć pomaga, nie zawsze jest wymagany. Wszystko zależy od Twojej pewności siebie i umiejętności zaprezentowania się w dobrym świetle. Na pewno warto ukończyć kurs TEFL, dzięki czemu zyskasz uprawnienia do nauki na całym świecie i będziesz wyglądał o wiele lepiej w oczach pracodawców. Jeśli faktycznie pasjonuje Cię angielski, masz zacięcie nauczycielskie i chciałbyś zobaczyć trochę ciekawych miejsc, doświadczyć innych kultur - z pewnością Ci się to spodoba. Wszystko zależy od Ciebie, Twojego usposobienia i Twojej wizji na życie. Pisz śmiało, w razie jakichkolwiek pytań :)
dazo114 2 2,430 06-01-2016 11:16
Ostatni post: rybkazg2
  Zajęcia z native speakerami na filologii angielskiej
Cześć! Zamierzam wybrać się na filologię angielską. Tutaj pytanie do obecnych studentów - jak duża część zajęć odbywa się z native speakerami? Wg. oficjalnej strony PWSZ zatrudniony jest tylko jeden wykładowca spoza Polski, jednak z kilku postów na tym forum wywnioskowałem, że może być inaczej. Będę wdzięczny za bliższe informacje :)
hitchcock 3 1,030 01-12-2015 19:35
Ostatni post: palaus2
  Czy dostanę się na filologię angielską?
Dostaniesz się bez problemu w pierwszej rekrutacji :)
madziura94 6 2,588 01-12-2015 19:24
Ostatni post: palaus2
  Jak wyglądają studia na filologii angielskiej?
Studia na filologii angielskiej są dość ciężkim wyzwanie. Wykładowcy zadają masę materiału, którego musisz się nauczyć na pamięć. Bardzo dużo trzeba poświecić czasu w domu. Większość zajęć stanowią ćwiczenie, na które trzeba przygotowywać się z tygodnia na tydzień. Na wykładach się tylko słucha, jednak trzeba dodatkowo czytać lektury czy teksty, które wykładowcy nam zaproponują. Zajęcia oczywiście po angielsku.
angela557 3 2,863 01-12-2015 19:18