• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Co może być na egzaminie gimnazjalnym w 2013?
#1
Cześć
Czy są na forum gimnazjaliści? Chciałbym się zapytać Was co może być na egzaminie gimnazjalnym w 2013 roku? Macie jakieś propozycje czego się spodziewać? Czy egzamin gimnazjalny w tym roku będzie trudny?
Kuba
 
Reply
#2
Na forum raczej nie mamy za wielu gimnazjalistów. A co może być na egzaminie gimnazjalnym? - Wszystko. Przygotuj się z tego co było w zeszłych latach, rozwiąż te zadania, poćwicz na podstawie repetytoriów a będzie dobrze. Egzamin gimnazjalny to akurat najmniejszy problem i stopień trudności Uśmiech
 
Reply
#3
Tutaj na egzaminie gimnazjalnym masz różne przedmioty na jednym teście. Z Polskiego na pewno będzie czytanie ze zrozumieniem oraz do napisania jakieś wypracowanie na lekturę która była przerabiana w gimnazjum. Jaka lektura będzie na egzaminie gimnazjalnym? musisz sobie na to już samemu odpowiedzieć. Tak samo jak z maturą, trudno przewidywać, ale wątpię aby była lektura ta sama co rok,dwa lata temu.
Z biologii na pewno będzie coś z budową człowieka - kości podpisać, mięśnie itd.

Z matematyki raczej nic skomplikowanego nie powinno się pojawić, proste zadania z graniastosłupami, ostrosłupami.
Powodzenia na egzaminie!
 
Reply
#4
Czyli twierdzicie, że na egzaminie gimnazjalnym mogą być podobne zadania do tych które były w zeszłych latach tylko np. zmienione dane bądź schemat rozwiązania?
Uważacie że wystarczy przerobić i rozwiązać arkusze z 2-3 lat wstecz i powinno wystarczyć?

A jak sądzicie czy na egzaminie gimnazjalnym w części dotyczącej języka polskiego będzie rozprawka, list czy może opowiadanie?
 
Reply
#5
lfc_man napisał(a):Czyli twierdzicie, że na egzaminie gimnazjalnym mogą być podobne zadania do tych które były w zeszłych latach tylko np. zmienione dane bądź schemat rozwiązania?
Dokładnie tak.

lfc_man napisał(a):Uważacie że wystarczy przerobić i rozwiązać arkusze z 2-3 lat wstecz i powinno wystarczyć?
W jakimś stopniu na pewno to wystarczy Uśmiech

lfc_man napisał(a):A jak sądzicie czy na egzaminie gimnazjalnym w części dotyczącej języka polskiego będzie rozprawka, list czy może opowiadanie?
Nie da się tego przewidzieć. To jest loteria. Rok temu była rozprawka więc jest bardzo prawdopodobne że w części humanistycznej rozprawka się nie pojawi.
 
Reply
#6
A jakie zadania przewidujecie na egzaminie gimnazjalnym z fizyki i chemii? Jakiego typu zadania mogą się pojawić z chemii czy fizyki?
 
Reply
#7
(20-04-2013, 12:01 )smrodek16 napisał(a): A jakie zadania przewidujecie na egzaminie gimnazjalnym z fizyki i chemii? Jakiego typu zadania mogą się pojawić z chemii czy fizyki?

Z chemii zawsze były do napisania jakieś równania reakcji powstawania kwasów, soli, zasad czy dysocjacji i inne podobne Oczko Z chemii na egzaminie gimnazjalnym też będzie na pewno coś związane z tablicą pierwiastków - atomy, cząsteczki, masy atomowe itd.

Z fizyki na pewno trzeba powtórzyć przeliczanie jednostek - km/h na m/s , MJ na KJ. Bardzo często z fizyki na egzaminie gimnazjalnym pojawiają się różne obwody elektryczne, opory do policzenia. Powtórz sobie energię kinetyczną i potencjalną.

Jestem na bieżąco bo siostra zdaje w tym roku egzamin gimnazjalny.
 
Reply
#8
Szyszka częściowo trafiła z tym obwodem elektrycznym na fizyce oraz z tablicą pierwiastków z chemii Uśmiech
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co może być na egzaminie gimnazjalnym w 2014 roku?
Hej Jak typujecie - co może być Waszym zdaniem na egzaminie gimnazjalnym 2014 z polskiego albo matematyki? Jakich zadań i trudności oczekiwać? Czy uważacie, że w części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego będzie list, rozprawka czy może opowiadanie? Jak czujecie się z części matematyczno-przyrodniczej?
kuba55.122 16 14,426 23-04-2014, 18:06
Ostatni post: CubazaBrowsing: 1 gości