• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Co to są rejestry mikrokontrolera?
#1
Czy ktoś z Was mógłby mi wyjaśnić i napisać, najlepiej z jakiejś książki, co to są rejestry mikrokontrolera? Mam za zadanie odpowiedzieć na takie pytanie, jest to jedno z zagadnień na egzamin a w internecie nie ma na to żadnej sensownej i jednoznacznej odpowiedzi.
 
Reply
#2
Których uC? I nie ma tam sprecyzowanych konkretnych rejestrów? Czy ogólnie o wszystkich.
 
Reply
#3
Słabo szukasz, to jest najbardziej podstawowe pytanie dotyczące mikrokontrolerów. Z tego co napisał zrozumiałem że chodzi mu o definicję Uśmiech
http://lmgtfy.com/?q=rejestr+definicja+informatyka
 
Reply
#4
Chodzi mi o zwykłe rejestry dla mikrokontrolera ATmega. Jak z definicji je nazwać bo pytanie brzmi: Co to są rejestry mikrokontrolera a jednoznacznej odpowiedzi nie ma.

To nie jest związane z informatyką, bardziej z elektroniką chyba.
 
Reply
#5
mud napisał(a):To nie jest związane z informatyką, bardziej z elektroniką chyba.
Chyba? To nie wiesz co studiujesz?
Rejestr w uC nie różni się niczym od definicji z informatyki, czyli jest to wydzielona część pamięci, w której możesz przetrzymywać dane. Są to tak zwane rejestry ogólnego przeznaczenia. Dochodzą do tego także rejestry specjalne, takie jak na przykład SREG w ATmedze itp, gdzie przetrzymywane są flagi na temat jakiś zdarzeń i ustawień mikrokontrolera.
W sumie to nie wiem jak nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie skoro ja je bez problemu znalazłem w wykładach od doktora Kołodzieja.
 
Reply
  
Browsing: 1 gości