• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Co zabrać ze sobą do akademika?
#1
Jak uważacie, co zabrać ze sobą do akademika? Czy warto wziąć do akademika lodówkę i telewizor, czy to są potrzebne rzeczy, czy może akademik zapewnia lodówkę na pokój? Byłbym wdzięczny, gdybyście wymienili rzeczy, które Wam były niezbędne podczas mieszkania w akademiku a których np. zapomnieliście zabrać ze sobą z domu i musieliście kupować Uśmiech Wszystkie porady dla nowych mieszkańców akademika mile widziane.
 
Reply
#2
Podchodząc do tego żartobliwie, najważniejsze to zabrać siebie i kartkę z adresem zawieszaną na szyję, żeby koledzy wiedzieli gdzie Cię odstawić po jakiejś imprezie Oczko

A tak na serio to koniecznie do akademika warto zabrać wszystko to, tak jakbyś się tam przeprowadzał czyli w szczególności:
  • ciuchy;
  • rzeczy do kąpania, prania itp Oczko
  • jedzenie niekoniecznie, bo będziesz mógł je kupować na bieżąco;
  • komputer (najlepiej laptopa) i książki i to co Ci będzie potrzebne na studiach Oczko
Obecnie w większości nowoczesnych akademików (tych odnowionych i wyremontowanych) jest zawsze mała lodówka, więc nie widzę potrzeby, aby ją ze sobą targać. Poza tym zawsze w kuchni i na korytarzu są wspólne większe lodówki, zatem tam zawsze możesz przechować jakąś większą porcję jedzenia.
 
Reply
#3
A jak jest z kuchnia i łazienką w akademiku? Jak to wygląda w praktyce, to znaczy czy każdy pokój w akademiku ma swoją własną łazienkę? Czy może jest jedna łazienka na kilka pokoi albo jedna łazienka na całe piętro? Czy z kuchnią jest podobnie? Ile jest do dyspozycji lodówek, ile kuchenek, czy tworzą się kolejki w kuchni do gotowania, czy łazienka jest wiecznie zajęta itd.
 
Reply
#4
Weź ze sobą do akademika gumki i czekoladę, żeby było słodko i przyjemnie.

A tak serio to w akademiku przyda Ci się to, co Ci jest niezbędne do życia teraz. Nie musisz tam przenosić całego swojego pokoju, tylko to co będzie niezbędne do życia i komfortowej nauki. Meble zatem nie są istotne, nie musisz ich zabierać. Najważniejsze to te rzeczy, które byłyby Ci potrzebne np. na wakacjach, czyli ubrania, kosmetyki, laptop itd.
 
Reply
#5
Ej a może ktoś z was już dostał decyzje o przyznaniu akademika? Duży uśmiech Generalnie czekam na decyzję, i jeżeli będzie pozytywna, to będę zabierała się za zrobienie listy rzeczy, które są niezbędne mieszkając w akademiku i będę musiała je wszystkie tam zabrać.
 
Reply
#6
Jeżeli chodzi o decyzje o przyznaniu pokoju w akademiku to ja dostałam je wczoraj Oczko

A wracając jeszcze do tego, co warto wziąć ze sobą do akademika to nie bierzcie pościeli ani materaców - są na stanie każdego akademika.

Warto wziąć również:

- stopery do uszu;
- słoiki (pełne) z jedzeniem;
- młotek i gwoździe (często się przydają);
- otwieracz do puszek i piwa;
- sznurek na bieliznę;
- tarka, sitko, deska do krojenia i nóż;
- talerze, widelce i łyżki;
- kubki na herbatę, cukier itd.;
 
Reply
#7
A jak wygląda kwestia przydzielania pokoi w akademiku? Czy mieszają ze sobą roczniki i kierunki studiów? Czyli, że np. osoba z danego kierunku i z 2 roku może być przydzielona do pokoju z osobą z 1 roku dopiero zaczynająca studia i to na zupełnie innym kierunku?
A może osoby są losowo dobierane np. pod względem lat studiów lub kierunku studiów?
 
Reply
#8
Z tego, co mi kobieta powiedziała w Domu Studenta to nie ma to większego wpływu. Można też się samemu jakoś dobrać ze znajomymi ponoć, jeśli nie chce się losowo być gdzieś przyporządkowanym.
 
Reply
#9
A czy jest jakaś możliwość wyboru pokoju czy są one przydzielone z góry do każdej osoby losowo? Chciałabym się też dowiedzieć, jak często jest zmieniana pościel w akademiku? Ja w domu rodzinnym co miesiąc sobie zmieniam, czy w akademiku również jest to tak często robione, czy tylko na moją własną prośbę?
 
Reply
#10
Pokoje są raczej z góry przyporządkowane. Możesz jedynie osobiście wybrać sobie osoby z którymi chcesz mieszkać wspólnie w pokoju. A co do pościeli to tak, średnio raz na miesiąc można sobie ją zmienić, ale jeśli chciałbyś częściej, bo np. się zabrudziła to też można to zrobić.
 
Reply
#11
Powiedzcie mi zatem raz jeszcze w końcu ostatecznie, co koniecznie jutro trzeba zabrać ze sobą do tego akademika? Jakie najpotrzebniejsze rzeczy na pewno przydadzą mi się w akademiku jako nowemu lokatorowi?
 
Reply
#12
Do akademika powinieneś zabrać w szczególności (o ile masz taką możliwość) to kuchenkę elektryczną - taką na dwa palniki, gdyż w większości polskich akademikach jest jedna kuchnia na całe piętro, przez co zawsze są kolejki do gotowania (głównie rano i wieczorami). Należy jednak mimo wszystko uważać i nie afiszować się z tym, gdyż oficjalnie jest to zabronione.

Kolejną rzeczą, którą trzeba zabrać do akademika jest czajnik elektryczny, który można trzymać w pokoju oraz filtr do wody. Nie są to duże wydatki, nie trzeba kupować żadnego czajnika znanej firmy, wystarczy zwykły - prosty czajnik elektryczny za maksymalnie 20-30 złotych. Filtr wody sprawi, że będzie ona zdrowsza i smaczniejsza. Mając własny czajnik elektryczny w pokoju nie trzeba biegać do kuchni tylko po to, aby zagotować sobie wodę.

Naczynia do gotowania. Je również musisz zabrać ze sobą do akademika, gdyż niestety, ale naczynia będące na wyposażeniu kuchni w akademiku nie dość, że są poniszczone, to wielokrotnie nieumyte i nie nadają się do normalnego użytkowania. Dlatego patelnia z pokrywką idealnie się sprawdzi w akademiku. Dodatkowo sztućce, garnki, szklanki, kubki, noże, deski do krojenia, tarka, sitko oraz ściereczki do mycia wraz z płynem do naczyń. Wbrew pozorom lepiej wziąć z domu niż korzystać z kogoś przyborów.

W akademiku przyda się również lampka nocna. Ogólne światło z góry momentami może być bardzo męczące i rażące w oczy. Nie zapomnij także zabrać radyjka, latarki oraz przedłużacza. Proszek do prania wraz z płynem do płukania również musisz mieć własny. Dobrze jest również zabrać wieszaki na ubranie, gdyż w szafach akademikowych nie ma ich zbyt wiele.

To by było na tyle z tych ważnych rzeczy, które koniecznie warto zabrać do akademika z domu rodzinnego.
 
Reply
#13
Ja na początku nie wzięłam pod uwagę, że nie będę mieć lodówki w pokoju. No i na szczęście było wtedy już bardzo zimno jak na październik i przywiezione z domu jedzenie trzymałam za oknem, ale i tak musiałam szybko wszystko zjeść, żeby się nie zepsuło. Potem udało się lodówkę załatwić, ale tamtego pierwszego tygodnia nie zapomnę Uśmiech
 
Reply
#14
Nie ma wspólnych lodówek? W niektórych akademikach są np. wspólne lodówki - 1 lodówka na dajmy 4 pokoje itd.
 
Reply
#15
Czy wie może ktoś, ile trzeba miesięcznie przygotować pieniędzy na mieszkanie w akademiku?
 
Reply
#16
Co trzeba i można wziąć ze sobą do akademika? Czy czajnik elektryczny można mieć w pokoju w akademiku? Bo dostałem list i pisze że nie można urządzeń elektrycznych (ale jakich?).
A i mam być na 30 września, czy już wtedy tego dnia trzeba się wprowadzić z tymi wszystkimi rzeczami czy można je przywieźć później?
 
Reply
#17
W tamtym roku było 240 zł miesięcznie.
 
Reply
#18
Czy jeżeli dostaniemy akademik tego 30 września, to czy trzeba się już wtedy wprowadzać?
A i chciałbym się zapytać jak to jest z tym mieszkaniem, bo trzeba się codziennie jakoś meldować że się jest czy np. jakbym miał jakiś nocny wypad to muszę to zgłaszać?
 
Reply
#19
30 września musisz się wtedy tylko zameldować, a czy się wtedy wprowadzisz, czy nie, to już od Ciebie zależy. Nie musisz się codziennie meldować, dla nich wystarczy, żeby co miesiąc zapłacić 250 zł Duży uśmiech Nocnych "wypadów" też nie musisz zgłaszać. Od 22 do 6 rano jest ochroniarz, jeśli drzwi są wtedy zamknięte, to tylko dzwonisz, on Ci otwiera i bez problemu wchodzisz. Jedynie może Cię poprosić o okazanie karty mieszkańca, którą dostaniesz przy zameldowaniu.
 
Reply
#20
Słyszałem, że nie można nosić ze sobą mikrofalówek do akademika, a z tego co wiem niektórzy posiadają, jakie zatem sprzęty można zabrać? Czy czajnik elektryczny może w końcu być, czy nie? Talerze, kubki, sztućce i co jeszcze?
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Większe i tanie sklepy w okolicy akademika
Cześć, nie znam dobrze tarnowa i szukam jakiegoś sklepu najlepiej marketu gdzie można się zaopatrywać w jedzenie, coś taniego?
nikolas 4 2,650 06-10-2013, 21:37
Ostatni post: nanaBrowsing: 1 gości