• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Co zrobić jak nie zdałem matury?
#1
Hej
Co mam zrobić teraz dalej jak nie zdałem matury? czeka mnie poprawka w sierpniu... co robić dalej? co jak się nie zda w sierpniu, co robić cały rok?
 
Reply
#2
Pracować, uczyć się, pracować, szukać pracy, imprezować, i jeszcze wiele wiele innych rzeczy Oczko Bez matury się nie umiera Język
 
Reply
#3
Tylko gdzie tej pracy szukać? po liceum nie bardzo chcą przyjmować do pracy... łatwo napisać tez pewnie. Nie umiera się ale to chyba wstyd na dzisiejszych poziomach matur. Wstyd nie byłoby może 10 lat temu gdzie poziom matur był o wiele wyższy.
 
Reply
#4
Hmmm jakby Ci to powiedzieć. Nie zdać matury w tej formie to owszem wstyd, jeśli się do niej podchodziło. Jednak zawsze może się coś zdarzyć i komuś noga powinąć. I to, że nie masz matury nie jest powodem do wstydu. Praca zawsze się znajdzie, czy to roznoszenie ulotek, czy to pomocnik na budowie, czy to przedstawiciel handlowy czy telemarketer. Prace do których nie potrzebujesz doświadczenia ani matury. Tak to wygląda moim zdaniem
Moim zdaniem nie mieć matury nie przekreśla całego życia i są jeszcze poprawki albo w przyszłym roku można spróbować jeszcze raz. Ale wtedy trzeba się zaprzeć i spróbować zdać jeszcze raz.
 
Reply
#5
Dzięki, poszukam czegoś ale wiem że jest trudno bo wszyscy szukają...
 
Reply
#6
Teraz i tak masz lepszy okres. Bo teraz potrzebują do prac sezonowych itp. Więc pracy nie jest wcale tak mało.
 
Reply
#7
tak, tylko liczba kandydatów na te miejsca również jest imponująca...
 
Reply
#8
(04-07-2012, 12:16 )1wielkifail napisał(a): tak, tylko liczba kandydatów na te miejsca również jest imponująca...
Szukaj np. na Tarnowiaku. Codziennie jest dodawanych kilkadziesiąt ofert pracy.

Uważaj jednak na próby naciągnięcia i fałszywe oferty, których niestety na tarnowiaku pojawia się ostatnio dużo. Nie warto również odpowiadać na oferty pracy typu składanie długopisów - to też jest naciągactwo i więcej poczytasz w podlinkowanym przeze mnie wątku.
 
Reply
#9
Dlaczego mam unikać składania długopisu? mała kasa z tego jest?
 
Reply
#10
Kokosów nie zarobisz. Ale z pracą nawet dorywczą też jest ciężko, nawet jeśli ogłoszen jest sporo. Przykład? Koleżanka była już w kilku potencjalnych zakładach pracy i pierwsze pytania jakie padały dotyczyły doświadczenia albo umiejętności obsługi różnych rzeczy (kasa fiskalna, wózki widłowe Duży uśmiech).
Z drugiej strony pracy w Tarnowie nie szukała (więc może jest szansa) i (nie wiem czy dobrze rozumuje z wypowiedzi) jesteś facetem a więc siłą rzeczy łatwiej Ci będzie znaleźć cokolwiek Uśmiech

No i może spróbuj rekrutacji w dodatkowym terminie, może akurat ogarniesz materiał i zdasz Uśmiech
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najlepsza książka do nauki biologii do matury
Poszukuję sprawdzonych książek, repetytoriów, które pozwolą mi najlepiej przygotować się do matury z biologii na poziomie klasy rozszerzonej w liceum. Byłabym wdzięczna, gdybyście mi mogli polecić coś sprawdzonego, coś, co gromadzi w jednym miejscu same najważniejsze zagadnienia z liceum, które mogą pojawić się na maturze rozszerzonej z biologii.
karinh 0 1,381 24-12-2015, 22:31
Ostatni post: karinhBrowsing: 1 gości