Odpowiedz 

Comarch - staż - testy kwalifikacyjne / rekrutacyjne

12-01-2013, 15:02
Post: #1
Comarch - staż - testy kwalifikacyjne / rekrutacyjne
Witam
Czy ktoś z Was odbywał staż w Comarch i pisał może testy rekrutacyjne na programistę? Mógłby ktoś wrzucić jakieś przykładowe testy kwalifikacyjne jak wyglądają i jakie są przykładowe pytania?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-04-2013, 0:17
Post: #2
Comarch - staż - testy kwalifikacyjne / rekrutacyjne
Z tego co się orientuję, testy w Comarchu nie są specjalnie trudne. Wybierasz sobie zawsze jakiś moduł z którego się czujesz mocny i związany ze stanowiskiem na które aplikujesz. Test składa się z dwóch części - ogólnej (jakieś proste zadania matematyczne) oraz specjalistycznej badającej ogólny poziom wiedzy z konkretnej dziedziny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2016, 12:40
Post: #3
Comarch - staż - testy kwalifikacyjne / rekrutacyjne
Daruj sobie Comarch. Z tego co ludzie piszą, to jest jedna wielka korporacja w której po przyjęciu na staż jesteś tak naprawdę nikim - osobą na samym dnie korporacyjnej machiny. Nie dość, że zarabiasz mało to jeszcze się nie rozwijasz, gdyż często jest tak, że po prostu zrobisz co miałeś zrobić i później nie ma już dla Ciebie zadań. Marnowanie czasu moim zdaniem, są o wiele lepsze i mniejsze firmy na naszym polskim rynku, które dadzą Ci więcej niż Comarch.

Powiedziałbym, że do Comarchu idą osoby zdesperowane, które nigdzie indziej nie zostały przyjęte.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2016, 15:27
Post: #4
Comarch - staż - testy kwalifikacyjne / rekrutacyjne
Osoba na stażu w każdej firmie jest nikim...
To masz lekko złe pojęcie o Comarchu. Osoby zdesperowane tam chodzą? To w takim wypadku swego czasu byłem osobą zdesperowaną Ale jednak ta desperacja objawiła się tym, że tam mi za taką samą pracę zaproponowali dwa razy tyle Taka desperacja mi się podoba.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2016, 12:18
Post: #5
Comarch - staż - testy kwalifikacyjne / rekrutacyjne
No widzisz, a ja z kolei słyszałem też zupełnie różne opinie od osób zatrudnionych tam po stażu. Kolega mówił mi, że brał sobie z domu książki do czytania w pracy, bo mówił, że to co mu zlecono na dany dzień zrobił w 2-3 godziny i później nie miał już co robić. Nikt nie miał dla niego zadań, więc aby mu dniówka leciała to czytał w pracy książki - i gdzie tu rozwój?

Przecież Comarch to korporacja i to Polska. A wiadomo, że jeśli jest to polska firma to płaci bardzo kiepsko w porównaniu do firm np. brytyjskich. Jeżeli ktoś chciałby zaistnieć w takiej rozbudowanej firmie, będzie mu niezwykle trudno tego dokonać i na pewno nie w krótkim okresie czasu. Zresztą można sobie poczytać opinie o Comarchu np. na Gowork-u.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-01-2016, 13:26
Post: #6
Comarch - staż - testy kwalifikacyjne / rekrutacyjne
Przeczytaj początek mojej wypowiedzi. Napisałem, że na stażu jesteś "nikim" w tej firmie. Jesteś tylko kimś, kto chce się czegoś nauczyć, ale nie zawsze po drugiej stronie jest osoba, która chce to robić. Ja do Comarchu nie poszedłem na staż. Tam byłem przez krótki okres czasu w pracy. Odszedłem z powodu zarobków bo gdzie indziej dali mi więcej. Proste szybkie i przyjemne, a doświadczenie się liczy
A ja odniosłem się do określenia, że do Comarchu idą osoby zdesperowane
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
 
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ile godzin dziennie / tygodniowo trwa staż?
Długość tygodnia pracy stażysty nie może przekraczać 40 godzin tygodniowo. Czyli stażysta na stażu pracuje najczęściej w normalnym wymiarze godzin, tak jak zwykły pracownik - tak jest w przypadku "profesjonalnego" stażu. Jeśli pójdziesz na staż byleby tylko go odbębnić, gdy uczelnia Cię gdzieś wyśle, wtedy rzadko w ogóle się "pracuje" pełną stawkę.
studentPWSZ 6 11,211 28-11-2015 23:37
Ostatni post: tru
  Czy osoba na stażu może wziąć kredyt?
Nie sądzę. Pracując na stażu pracujesz na umowie śmieciowej, czyli dla banku praktycznie nie masz żadnej zdolności kredytowej. Oczywiście możesz próbować starać się o pożyczkę lub kredyt w instytucjach poza bankowych, jednak tam oprocentowanie takich pożyczek jest bardzo wysokie, przez co nie opłaca się zadłużać już w tak młodym wieku. Istnieje jednak pewne rozwiązanie, które sprawdziłoby się w przypadku stażystów - studentów. Chodzi o kredyt studencki, który [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Jaki-bank-udziela-kredyt%C3%B3w-studenckich-w-2013-2014-2015-roku-t]udzielany jest przez kilka banków[/url]. W takim przypadku nie musisz nawet nigdzie pracować czy być stażystą - wystarczy być studentem i dodatkowo możesz otrzymać kredyt na bardzo atrakcyjnych warunkach.
fleksi 2 1,259 12-11-2015 14:38
Ostatni post: margie.19
  Czy praktyki to doświadczenie zawodowe?
Czy praktyki to doświadczenie zawodowe? Czy to się później liczy, kiedy szukam pracy?
fleksi 1 885 10-09-2015 7:00
Ostatni post: czesiek
  Czy praktyki są płatne?
Wszystko zależy od tego, jakie praktyki uda Ci się załatwić. Z założenia praktyki są bezpłatne a staż jest płatny (po szczegóły zapraszam do wątku: [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/R%C3%B3%C5%BCnica-pomi%C4%99dzy-sta%C5%BCem-a-praktyk%C4%85-t]różnica między stażem a praktyką[/url]), ale firmy wielokrotnie nadużywają tych określeń a także używają ich zamiennie. Można bowiem spotkać ogłoszenie o tytule: [/b]płatne praktyki[/b] albo w treści ogłoszenia o stażu znajdujemy informację, że [b]staż jest bezpłatny[/b]. Docelowo w każdym razie praktyki są bezpłatne, jednak może zdarzyć się, że pracodawca Ci za nie zapłaci, ale tego typu kwestie należy ustalać indywidualnie i dopytywać się o te szczegóły w ogłoszeniu.
Halina 1 835 02-09-2015 7:36
Ostatni post: Dobromir
  Czy na stażu można iść na chorobowe?
Czy na stażu można iść na chorobowe? Co w przypadku jeżeli niespodziewanie zachoruje?
Halina 1 844 15-08-2015 11:34
Ostatni post: t_wronickiUżytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości


Zaprzyjaźnione strony
Forum tarnowskie - Agora Moscice.pl - lokalna społeczność w internecie BTSY.EU - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
16 LO w Tarnowie im. Armii Krajowej Miasto i ludzie Moje miasto Tarnów