Witaj! Logowanie Rejestracja

Comarch - staż - testy kwalifikacyjne / rekrutacyjne
#1
Witam
Czy ktoś z Was odbywał staż w Comarch i pisał może testy rekrutacyjne na programistę? Mógłby ktoś wrzucić jakieś przykładowe testy kwalifikacyjne jak wyglądają i jakie są przykładowe pytania?
 
Reply
#2
Z tego co się orientuję, testy w Comarchu nie są specjalnie trudne. Wybierasz sobie zawsze jakiś moduł z którego się czujesz mocny i związany ze stanowiskiem na które aplikujesz. Test składa się z dwóch części - ogólnej (jakieś proste zadania matematyczne) oraz specjalistycznej badającej ogólny poziom wiedzy z konkretnej dziedziny.
 
Reply
#3
Daruj sobie Comarch. Z tego co ludzie piszą, to jest jedna wielka korporacja w której po przyjęciu na staż jesteś tak naprawdę nikim - osobą na samym dnie korporacyjnej machiny. Nie dość, że zarabiasz mało to jeszcze się nie rozwijasz, gdyż często jest tak, że po prostu zrobisz co miałeś zrobić i później nie ma już dla Ciebie zadań. Marnowanie czasu moim zdaniem, są o wiele lepsze i mniejsze firmy na naszym polskim rynku, które dadzą Ci więcej niż Comarch.

Powiedziałbym, że do Comarchu idą osoby zdesperowane, które nigdzie indziej nie zostały przyjęte.
 
Reply
#4
Osoba na stażu w każdej firmie jest nikim...
To masz lekko złe pojęcie o Comarchu. Osoby zdesperowane tam chodzą? To w takim wypadku swego czasu byłem osobą zdesperowaną Duży uśmiech Ale jednak ta desperacja objawiła się tym, że tam mi za taką samą pracę zaproponowali dwa razy tyle Duży uśmiech Taka desperacja mi się podoba.
 
Reply
#5
No widzisz, a ja z kolei słyszałem też zupełnie różne opinie od osób zatrudnionych tam po stażu. Kolega mówił mi, że brał sobie z domu książki do czytania w pracy, bo mówił, że to co mu zlecono na dany dzień zrobił w 2-3 godziny i później nie miał już co robić. Nikt nie miał dla niego zadań, więc aby mu dniówka leciała to czytał w pracy książki - i gdzie tu rozwój?

Przecież Comarch to korporacja i to Polska. A wiadomo, że jeśli jest to polska firma to płaci bardzo kiepsko w porównaniu do firm np. brytyjskich. Jeżeli ktoś chciałby zaistnieć w takiej rozbudowanej firmie, będzie mu niezwykle trudno tego dokonać i na pewno nie w krótkim okresie czasu. Zresztą można sobie poczytać opinie o Comarchu np. na Gowork-u.
 
Reply
#6
Przeczytaj początek mojej wypowiedzi. Napisałem, że na stażu jesteś "nikim" w tej firmie. Jesteś tylko kimś, kto chce się czegoś nauczyć, ale nie zawsze po drugiej stronie jest osoba, która chce to robić. Ja do Comarchu nie poszedłem na staż. Tam byłem przez krótki okres czasu w pracy. Odszedłem z powodu zarobków bo gdzie indziej dali mi więcej. Proste szybkie i przyjemne, a doświadczenie się liczy Uśmiech
A ja odniosłem się do określenia, że do Comarchu idą osoby zdesperowane Oczko
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ile godzin dziennie / tygodniowo trwa staż?
Normalny dzień pracy trwa 8 godzin, a tydzień pracy 40 godzin. Jak to jest w przypadku stażu? Ile trwa dzień pracy stażysty oraz analogicznie jak to ma się do tygodnia pracy na stażu? Czy stażysta robi normalną dniówkę? Czy jest to jakieś pół etatu czy jak? Mógłby to ktoś wyjaśnić?
studentPWSZ 6 23,153 28-11-2015, 23:37
Ostatni post: truBrowsing: 1 gości