Witaj! Logowanie Rejestracja

Czy 1 maja jest dniem wolnym od pracy?
#1
Pytanko jak w temacie - czy 1 maja idziemy do pracy czy może jest to dzień ustawowo wolny od pracy? Jest jakaś uchwała która w święto pracy nakazuje pracodawcom dać pracownikom dzień wolny od pracy?
 
Reply
#2
Tak, 1 maja jest ustawowo dniem wolnym od pracy. Tak samo dzień 3 maja jest również dniem ustawowo wolnym od pracy - "Święto konstytucji 3 maja".
Zapraszam do uczestniczenia w życiu forum, pozdrawiam serdecznie Wasz Kuba Uśmiech
 
Reply
#3
Ale nie zawsze bo pamiętam że kilka lat temu 1 maja wielu robotników pracowało na budowach chociażby Uśmiech
 
Reply
#4
To jak w końcu? Kto pracuje obowiązkowo w tych dniach?
 
Reply
#5
Lekarze w szpitalach, ratownicy, strażacy, policjanci, pracownicy restauracji, stacji benzynowych, ludzie zatrudnieni na ten dzień na umowy zlecenie z pracodawcą i jeszcze kilka innych profesji, które można samemu wywnioskować.
 
Reply
#6
Czyli osoby które muszą pracować. Dzięki za nakierowanie.
A czy 1 maja trzeba iść do kościoła?
 
Reply
#7
To i tak dobrze, że nie trzeba pracować w tym dniu. Oczywiście są służby i zawody, które 1 maja idą do pracy (np. lekarze) ale ten dzień mają zapewne jakoś dodatkowo płatny.

Pamiętam, jak w czasach PRL 1 maja były organizowane parady i pochody 1-majowe. Wtedy władza ludowa ustanowiła ten dzień ustawowo wolnym od pracy. Wszyscy pracownicy, przedstawiciele zawodów szli w obowiązkowych pochodach (niektórzy na siłę byli do tego zmuszani, inni dla świętego spokoju).

W obecnych czasach 1 maja upływa pod znakiem grilla a nie pochodów Uśmiech Ale fakt faktem, że dobrze, że 1 maja jest dniem wolnym od pracy.
 
Reply
#8
Wolnym od pracy hahaha. Większość dużych, choć nie sieciowych sklepów była wczoraj pootwierana. Nawet szkółki drzew i krzewów były otwarte.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wypadek w pracy i odszkodowanie
Na jakie odszkodowanie mogę liczyć gdy dojdzie do wypadku w pracy. Czy wypadek przed pracą i po pracy można również zaliczyć jako wypadek w pracy? Jeżeli tak, to w jakich sytuacjach sie to dzieje? Będę wdzięczny za wyjaśnienie.
gimber 1 1,353 16-05-2019, 14:07
Ostatni post: janko22Browsing: 1 gości