31-01-2013, 23:19
Czy bez matury można iść na studia?
Ostatnio mnie zainteresowała kwestia czy bez matury można iść na studia? Czy ktoś mógłby się więcej wypowiedzieć na ten temat?
Słyszałem, że jest to możliwe... na jakiej zasadzie się to odbywa?
01-02-2013, 7:23
Czy bez matury można iść na studia?
Może jedynie jakieś studium albo coś podobnego. Nie wydaje mi się żeby na wyższą uczelnie dałoby się iść bez matury. Wszędzie pod uwagę podczas rekrutacji na studia, jest brane świadectwo dojrzałości (maturalne) więc bez matury ani rusz aby dostać się na studia.
01-02-2013, 10:22
Czy bez matury można iść na studia?
Nie da się iść na uczelnię wyższą bez zdanej matury. Do studium to tak, ale na studia to nie
01-07-2014, 12:37
Czy bez matury można iść na studia?
A ponoć w Niemczech można studiować bez matury. Tak samo jak słyszałem, że uczelnie aby zachęcić studentów oferują rozpoczęcie studiów już teraz a zdawanie matury dopiero w terminie poprawkowym za rok.
19-09-2014, 19:37
Czy bez matury można iść na studia?
Może to dopiero w fazie pomysłu. Do czego się nie posuną, żeby zdobyć studentów..

Jaka lektura może być na maturze 2016?
Nie ma żadnej reguły, tak samo jak nie da się przewidzieć tego, jaka lektura będzie na maturze w maju 2016 z polskiego. To jest loteria. Na naszym forum co roku pojawiają się takie pytania, czasami niektórym udało się trafnie przewidzieć i wytypować lektury, które pojawiły się na maturze, jednak obstawiam, że były to zwykłe strzały :) Jeżeli już chcemy bawić się w typowanie, wydaje mi się, że można pójść dwiema drogami: przygotowywać się z tych lektur, które [b]pojawiają się najczęściej[/b] lub przygotowywać się z tych, które nie pojawiły się w ogóle lub pojawiły się 1-2 razy i to w latach ubiegłych. Najpopularniejsze lektury, które pojawiały się w ostatnich latach na maturze pisemnej z języka polskiego: [list] [*]Lalka [*]Pan Tadeusz [*]Chłopi [*]Przedwiośnie [*]Dziady cz. III [*]Ludzie bezdomni [*]Potop [*]Kordian [*]Zdążyć przed Panem Bogiem [*]Zbrodnia i kara [/list]
samiecalfa1995 13 26,531 27-04-2016 12:19
Ostatni post: aktep130
  Kiedy będą wyniki matur 2016?
To jednak źle szukasz. Proponuję się przyłożyć do matury skoro tak słabo szukasz w internecie. Pierwszy link: [code]http://maturzysta.dlastudenta.pl/artykul/Matura_2016_terminy_egzaminow,113721.html[/code] I mamy tam, że świadectwa zostaną przesłane do szkół 5 lipca więc wtedy oficjalne wyniki.
wladimirputin3 3 1,828 06-03-2016 17:09
Ostatni post: miniek15m
  Kiedy maturzyści kończą rok szkolny 2016?
Z tego co mi wiadomo, to uroczyste zakończenie roku szkolnego dla maturzystów odbywa się 29 kwietnia 2016 roku.
wladimirputin3 4 1,718 28-02-2016 14:28
Ostatni post: Cubaza
  Najlepsza książka do nauki biologii do matury
Poszukuję sprawdzonych książek, repetytoriów, które pozwolą mi najlepiej przygotować się do matury z biologii na poziomie klasy rozszerzonej w liceum. Byłabym wdzięczna, gdybyście mi mogli polecić coś sprawdzonego, coś, co gromadzi w jednym miejscu same najważniejsze zagadnienia z liceum, które mogą pojawić się na maturze rozszerzonej z biologii.
karinh 0 891 24-12-2015 22:31
Ostatni post: karinh
  Matura międzynarodowa w Tarnowie - jaka szkoła?
Nie słyszałem o innej jakoby się szarpnęła na coś takiego :P Tylko czekać aż czołowe licea z Tarnowa dołączą, bo fakt, że szkoła oferuje maturę międzynarodową to już świadczy dobrze o tej szkole. Takich szkół w Polsce jest tylko kilkanaście, więc dołączenie do ich grona jest dużym prestiżem.
koneton 2 2,043 11-12-2015 11:23
Ostatni post: miak75