03-10-2012, 17:53
Czy filologia romańska jest trudna?
Mam pewne pytanie, a mianowicie: czy kierunek filologia romańska, oferowany przez PWSZ w Tarnowie jest trudny? Czy jest to ciężka przeprawa przez studia, czy może osoba nie mająca wcześniej do czynienia z językiem francuskim da sobie radę? Czy jest to trudna dziedzina? Czy ciężko skończyć ten kierunek? Bardzo bym prosił studentów i absolwentów tego kierunku o odpowiedź, i wyjaśnienie w skrócie, jak te studia wyglądają.
02-08-2015, 21:15
Czy filologia romańska jest trudna?
Ciężko to jednoznacznie określić. Dla osoby, która bardzo szybko przyswaja wiedzę i sprawnie uczy się języków, nauka języka "od zera" nie będzie problemem i da sobie radę na filologii romańskiej. Znam jednak osoby, które przed rozpoczęciem studiów romańskich brały prywatne lekcje a studia ukończyły z powodzeniem.

Jeżeli masz język francuski od poziomu podstawowego (a tak jest na PWSZ w Tarnowie) to nie jest to ciężki kierunek i ucząc się systematycznie na pewno dasz sobie radę i ukończysz ten kierunek studiów. U koleżanki na roku filologii romańskiej były takie osoby, które choć po maturze naprawdę średnio sobie radziły z językiem francuskim a teoretycznie deklarowały dobrą znajomość. Takie osoby ukończyły studia z całkiem dobrą średnią (powyżej 4.00) a teraz mają niezłe prace i płace. Generalnie na filologii romańskiej wałkuje się gramatykę i słownictwo (oraz oczywiście fonetykę), bo to jest bardzo ważne w języku francuskim. Na pewno sobie poradzisz, tylko ucz się systematycznie.
03-08-2015, 17:46
Czy filologia romańska jest trudna?
Bardzo polecam filologie romańską na naszej uczelni. Uczymy się w niewielkich grupach co jest bardziej efektywne, można stworzyć świetną atmosferę. Uczący są świetnie przygotowani, bardzo pomocni. Nie miałam nigdy w szkole francuskiego i daję sobie radę i to bardzo dobrze. Jak masz jakieś pytania to pisz na priv. Pozdrawiam

Filologia 2016/2017
Hej :) Czy jest tu ktoś kto zaczyna filologię romańską od października?
Bonnie_Parker 0 676 28-08-2016 16:39
Ostatni post: Bonnie_Parker
  Czy kogoś kiedykolwiek wyrzucono z filologii romańskiej?
Tak jak w temacie: czy kiedykolwiek zdarzyło się, by student nie zdał sesji, nawet poprawkowej na filologii romańskiej? Jest tam bardzo mało osób i zastanawiam się, czy wykładowca oblałby studenta na tym kierunku.
RJKA 1 946 18-05-2015 9:35
Ostatni post: grajek
  Romanistyka 2014/2015
Więcej osób ujawni się w okolicach wakacji, gdy będzie już po maturach lub po rekrutacji na studia :)
klaudia2184 6 2,733 17-09-2014 18:56
Ostatni post: RJKA
  Czy trudno jest się utrzymać na romanistyce gdy nie zna się języka?
Z tego co pamiętam, to [url=http://pwsz-tarnow.edu.pl/Czy-mog%C4%99-studiowa%C4%87-filologi%C4%99-roma%C5%84sk%C4%85-nie-znaj%C4%85c-francuskiego-t]można studiować romanistykę nie znając języka francuskiego[/url] gdyż poziom tegoż języka jest realizowany od podstaw.
nikola 1 1,334 10-02-2014 13:27
Ostatni post: admin
  Jaka praca po filologii romańskiej?
Myślę, że tutaj jedynie językowi francuskiemu trzeba by się poświęcić. Pracy w Tarnowie nie znajdziesz tak łatwo, w Krakowie prędzej, jako chociażby przewodnik z j.francuskim itd.
vendor 7 3,559 27-01-2014 11:42
Ostatni post: vendor