• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Czy filologia romańska jest trudna?
#1
Mam pewne pytanie, a mianowicie: czy kierunek filologia romańska, oferowany przez PWSZ w Tarnowie jest trudny? Czy jest to ciężka przeprawa przez studia, czy może osoba nie mająca wcześniej do czynienia z językiem francuskim da sobie radę? Czy jest to trudna dziedzina? Czy ciężko skończyć ten kierunek? Bardzo bym prosił studentów i absolwentów tego kierunku o odpowiedź, i wyjaśnienie w skrócie, jak te studia wyglądają.
 
Reply
#2
Ciężko to jednoznacznie określić. Dla osoby, która bardzo szybko przyswaja wiedzę i sprawnie uczy się języków, nauka języka "od zera" nie będzie problemem i da sobie radę na filologii romańskiej. Znam jednak osoby, które przed rozpoczęciem studiów romańskich brały prywatne lekcje a studia ukończyły z powodzeniem.

Jeżeli masz język francuski od poziomu podstawowego (a tak jest na PWSZ w Tarnowie) to nie jest to ciężki kierunek i ucząc się systematycznie na pewno dasz sobie radę i ukończysz ten kierunek studiów. U koleżanki na roku filologii romańskiej były takie osoby, które choć po maturze naprawdę średnio sobie radziły z językiem francuskim a teoretycznie deklarowały dobrą znajomość. Takie osoby ukończyły studia z całkiem dobrą średnią (powyżej 4.00) a teraz mają niezłe prace i płace. Generalnie na filologii romańskiej wałkuje się gramatykę i słownictwo (oraz oczywiście fonetykę), bo to jest bardzo ważne w języku francuskim. Na pewno sobie poradzisz, tylko ucz się systematycznie.
 
Reply
#3
Bardzo polecam filologie romańską na naszej uczelni. Uczymy się w niewielkich grupach co jest bardziej efektywne, można stworzyć świetną atmosferę. Uczący są świetnie przygotowani, bardzo pomocni. Nie miałam nigdy w szkole francuskiego i daję sobie radę i to bardzo dobrze. Jak masz jakieś pytania to pisz na priv. PozdrawiamOczko
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Filologia 2016/2017
Hej :) Czy jest tu ktoś kto zaczyna filologię romańską od października?
Bonnie_Parker 0 1,143 28-08-2016, 16:39
Ostatni post: Bonnie_ParkerBrowsing: 1 gości