Czy legitymacja studencka jest dowodem tożsamości?
Cześć Wam
Czy legitymacja studencka jest dowodem tożsamości? Czy można jej używać zamiast dowodu osobistego?

Teoretycznie jest to dokument ze zdjęciem więc powinien się zaliczać jako dokument tożsamości. Są tam wszystkie dane, adres, imię, pesel więc raczej tak. Ale w kodeksach nie patrzyłam Język

W rozumieniu ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych dokumentem stwierdzającym tożsamość osoby jest jedynie dowód osobisty. Paszport jest jedynym dokumentem poświadczającym tożsamość danej osoby. Wynika w tego, że legitymacja studencka nie jest jednocześnie dowodem tożsamości.

Legitymacja studencka służy do stwierdzenia i poświadczenia, że dana osoba jest studentem studiów wyższych i przysługuje jej chociażby ulgowa opłata za transport środkami komunikacyjnymi - nie może być wykorzystywana jako dokument, który stwierdza naszą tożsamość np. w urzędach i innych instytucjach. Dlatego także często kontrolerzy biletów wymagają także pokazania dowodu osobistego wraz z legitymacją studencką.

Jaki jest najlepszy skrypt pod strone sklepu internetowego
Jaki znacie najlepszy skrypt pod stronę sklepu internetowego?  Zamierzam otworzyć pierwszy sklep ( aktualnie prowadzę sprzedaż na allegro ale to mi nie wystarcza).
gimber 1 1,809 10-12-2019, 11:21
Ostatni post: janko22