Czy można negocjować ceny telefonów w Play-u?
Zastanawia mnie ten fakt, czy jeśli jestem zdecydowany na zakup jakiegoś telefonu (Play ma najciekawszą chyba ofertę modeli smartfonów) to czy mogę negocjować ceny tychże telefonów? Czyli jeśli dany model kosztuje powiedzmy 399 zł to można wynegocjować z operatorem telekomunikacyjnym cenę powiedzmy 300 zł?
Serdecznie wszystkich Państwa zapraszam do zapoznania się z moją ofertą. Najlepszej jakości wyroby stolarskie drzwi drewniane, drzwi zewnętrzne/wewnętrzne, schody drewniane czy balustrady. Zapraszam do kontaktu.

Mozna sie negocjowac, slyszalem o akcjach typu jestem biedny student, dajcie mi taniej. Ale to chyba tyczylo sie abonamentu itd, a nie samego telefonu. Oczywiscie jesli jestes dlugoletnim klientem i placisz wysokie rachunki to smialo mozesz negocjowac ceny

No tak, od 6 lat mam abonament w Play. Czyli można zatem negocjować ceny, jednak czy ktoś na tym traci? Czy traci na tym operator czy może właściciel salonu na prowizji? Zatem można negocjować zarówno abonament jak i wysokość kosztu telefonu?

Ciebie nie ma interesowac kto i ile na tym traci, tylko ile ty na tym zyskujesz. Najlepiej poprostu zadzwon do play lub idz do salonu i obgadaj co i jak Uśmiech

Ale co mam obgadać? "Dzień dobry, jestem u Was już 6 lat, nie chcę płacić za telefon 549 zł tylko chciałbym go kupić połowę taniej. Jeśli się zgodzicie przedłużam u Was umowę, jeśli nie - idę do konkurencji" - coś w ten deseń?

Możesz wpaść do salonu i powiedzieć, że chcesz rozmawiać z działem utrzymania klienta. Wtedy możesz bardzoooooooo dużo wynegocjować.

Mówisz poważnie czy ironizujesz? A gdzie ten cały dział utrzymania klienta jest zlokalizowany?

Nie ironizuję Oczko Dział utrzymania klienta jest dostępny tylko telefonicznie Oczko Jest to taki dział, w którym można bardzo dużo wynegocjować, bo on się pojawia w momencie kiedy naprawdę chcesz uciec do konkurencji.

O proszę, nie spotkałem się z tym. Zatem można jakoś bezpośrednio się do niego dodzwonić, aby właśnie przedstawili mi korzystniejszą ofertę.

Dzwonisz do obsługi klienta i oni Ci coś tam proponują Oczko A Ty mówisz, że prosisz o połączenie z "działem utrzymania klienta" i oni Cię pytają dlaczego i takie tam. Jak będziesz mówił, że dalej chcesz to w końcu Cię przełączą i dadzą Ci lepszą ofertę niż w salonie.

Lepszą to znaczy większy pakiet minut, SMS-ów czy niższe ceny abonamentu, telefonu?

Zazwyczaj i to i to.

Czy w tym dziale utrzymania klienta można również negocjować nie tylko ceny telefonów ale i warunki ofert i taryf telekomunikacyjnych?

Tak, możesz.

Ale nie możesz negocjować ani cen telefonów ani warunków oferty, jeżeli przechodzisz powiedzmy z karty na abonament. Co z tego, że na kartę jesteś w Play np. od 2010 roku skoro jeżeli będziesz chciał wziąć sobie np. nowy telefon na abonament, i tak będziesz traktowany jako nowy klient a nie jako już obecny klient. Dlatego nie możesz w takim przypadku liczyć na zniżki czy niższe ceny telefonów.

Możesz negocjować. Dlaczego uważasz, że nie możesz? Jesteś traktowany jako nowy klient, ale to nie znaczy, że z jakiejś oferty nie możesz uszczknąć czegoś więcej. Dla operatora abonament to miesięczne, pewne wpływy. Niezależnie od tego co robisz. Z karty czegoś takiego nie ma. Dlatego nawet wtedy nic nie stoi na przeszkodzie żeby negocjować.

Dzwoniłem do nich, odebrał Pan z działu utrzymania klienta, powiedział, że pomimo tego, że wybrałem abonament miesięczny za 60 zł i nowy telefon, którego koszt na stronie internetowej wynosi 219 zł, nie może mi przedstawić żadnej "niższej" oferty a jedynie podczas zakupu przez Internet obniżyć cenę telefonu o 9 zł. Powiedział wtedy, że system traktuje mnie jako nowego klienta nawet pomimo tego, że jestem w Play na kartę od 2010 roku.

I się poddałeś? Czy walczysz dalej? Prawda jest taka, że nie dostaniesz od razu dobrej oferty.
Hobbysta, rowerzysta, człowiek ceniący ciszę i święty spokój przede wszystkim w życiu.

No ale co więcej mam zrobić? Skoro zadzwonię jeszcze raz, odbierze inny konsultant to nie sądzę, aby zaproponował mi korzystną ofertę, skoro to ich system wszystko proponuje.

W tym wypadku akurat oni mają widełki a nie. System im proponuje, ale oni mogą je troszkę naciągnąć.

Czy po numerze IMEI można namierzyć telefon?
Jeśli posiadam tylko numer IMEI, to czy na jego podstawie mogę namierzyć telefon korzystając z pomocy innych osób, programów bądź służb? Czy mogę zrobić sam, czy dopiero operator mając sam numer IMEI telefonu - bo kartę SIM mógł włożyć kto inny z innym numerem telefonu jest w stanie namierzyć telefon czy jest to fizycznie niemożliwe?
krzychujakcielubie 15 199,680 26-02-2016, 12:47
Ostatni post: lewka