• Witaj na Forum PWSZ w Tarnowie
  • Mamy nadzieję, że znajdziesz to czego szukasz
Witaj! Logowanie Rejestracja


Czy można podłączyć smartfona do telewizora?
#1
Tak się zastanawiam, czy można jakoś połączyć telewizor i smartfona i np. grać w gry na telewizorze sterowane smartfonem? Coś jak Pad w Playstation. Jest to wykonalne? Co potrzebne jest, aby taką możliwość i efekt uzyskać?
 
Reply
#2
Tak, na pewno można podłączyć smartfona do telewizora poprzez złącze HDMI. Są nawet do tego specjalne przejściówki: HDMI > microUSB dla tych urządzeń, które tego portu nie mają.
 
Reply
#3
Innym rozwiązaniem może być kupno Chromecasta. Jednak na razie granie w ten sposób nie jest zbyt komfortowe, bo opóźnienie przeszkadza m. in. w sterowaniu.
 
Reply
#4
Czy czasami telewizory Samsunga nie mają jakiejś bezprzewodowej komunikacji ze smartfonem, np. poprzez Bluetooth? Dzisiejsze telewizory mają też dostęp do internetu, więc chyba można taki telewizor po prostu udostępnić w sieci, tak, aby wszystkie urządzenia w naszej sieci domowej miały do niego dostęp.

Jest też chyba coś takiego jak screen mirroring, ale to nasze urządzenie musi tą funkcję obsługiwać, np. tablet. Nie wiem, czy smartfony są w nią wyposażone domyślnie.
Oferuję skuteczne, tanie, profesjonalne i dokładne zabiegi związane z renowacją antyków w Zielonej Górze i okolicach. Posiadam lata doświadczenia dlatego bez obaw możesz powierzyć mi swój skarb a ja doprowadzę go do jeszcze lepszego stanu.
 
Reply
#5
Mam akurat smartfon Samsunga i mam też TV od Samsunga, ale ma już kilka lat i nie obsługuje WiFi. Podłączyłam do niego internet kablem i mam dostęp do usług internetowych. Owszem jest coś takiego, jak Screen Mirroring, ale możliwości tej funkcji nawet nie umywają się do tego, na co pozwala mi Chromecast.
 
Reply
#6
To faktycznie musi to być niezłe rozwiązanie. W takim przypadku wystarczy, że tylko smartfon ma tego chromecast-a czy również telewizor musi być jakoś dodatkowo wyposażony?
Oferuję skuteczne, tanie, profesjonalne i dokładne zabiegi związane z renowacją antyków w Zielonej Górze i okolicach. Posiadam lata doświadczenia dlatego bez obaw możesz powierzyć mi swój skarb a ja doprowadzę go do jeszcze lepszego stanu.
 
Reply
#7
Telewizor musi mieć wejście HDMI Oczko No i do tego potrzebna jest sieć WiFi.
 
Reply
#8
Pattttti nie zapominaj jeszcze o tym, że trzeba mieć Chromecast do telewizora wpięty Oczko A nie wystarczy sam telewizor.
 
Reply
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy w nowych smartfonach trzeba formatować baterię?
Nawiązując do mojego poprzedniego wątku chciałbym się od Was dowiedzieć czy w nowym smartfonie trzeba formatować baterię? Formatowanie baterii czyli to pierwsze ładowanie po bodajże 12 godzin jak to miało miejsce parę lat temu gdy kupowałem nowy telefon. Formatowanie nowych baterii w telefonach jeżeli jest konieczne, to czy przebiega na takich samych zasadach co dawniej, że należy ładować nowy telefon po 8 godzin a następnie rozładowywać do zera i znowu ładować i tak kilka razy?
lewka 25 190,856 22-05-2017, 10:24
Ostatni post: gimberBrowsing: 1 gości